132 5.2 Projekten die ter keuze staan (lljst 1) De Hjst van twintig projekten dle op 30 mei 1984 in volgorde van prioriteit werd geplaatst is als bijlage III bij deze nota gevoegd. De prioriteitsvoigorde is uitgangspunt voor de opname in het dekkings- plan. Wij hebben ruimte gekreëerd voor de realisering van de eerste zes projekten. Bij het eerste projekt: "Verbetering verkeerssituatie omgeving station Heemstede", moeten wij opmerken dat, uitgaande van deze prioriteit- stelling, de voorbereiding zoveel tijd zal vergen dat de desbetreffen- de kredietaanvraag in de tweede helft van 1985 aan u voorgelegd kan worden. Daarbij zal er naar gestreefd worden nog in hetzelfde jaar een begin met de uitvoerlng te maken. Wij menen dat het in dit licht gezien verantwoord is, dat in het dek- kingsplan, pas ingaande 1986, rekening wordt gehouden met de lasten die voortvloelen uit deze investering. Naast de zes projekten van lijst I hebben wij nog twee zaken in het dekkingsplan opgenomen. In de eerste plaats menen wij dat rekening moet worden gehouden met de realisering van de nota toepassing draagkrachtbeginselOmdat wij nog geen ervaring met de toepassing van deze nota hebben, hebben wij voor 1985 een stelpost opgenomen van 75.000, Deze dient in eer- ste instantle om de gevoigen van het kwijtscheldingsbeleid (derving van inkomsten en behandelingskosten) te dekken voor zover deze be- trekking heeft op de leges, huisvuilrechten en hondenbelasting. De gevolgen voor de nutssektoren zullen binnen de exploitatie van deze sektoren opgevangen moeten worden. In de tweede plaats het één jaar naar voren halen van de geplande per- soneelsuitbreiding voor de secretarie, hetgeen wij in hoofdstuk 4 hebben genoemd. -43- 2e afd. 30 november 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 73