4e afd. 20 december 1984 VASTSTELLING SUBSIDIEVERORDENING STADS- EN DORPSVERNIEUWING 150 Heemstede, 11 december 1984. Aan de raad, Op 1 januari 1985 zal in werking treden de Wet op de stads- en dorpsver- nieuwing (WSDV). Deze wet biedt de gemeenten enige juridische instrumenten om een stads- vernieuwingsbeleid te kunnen voeren, zoals het vaststellen van een stadsvernieuwingsplan, een leefmilieuverordening en bijzondere bepalin- gen met betrekking tot sloop en nieuwbouw 1n daartoe aangewezen stads- vernieuwingsbebieden. Voorts voorziet deze wet in een decentralisatie van het stadsvernieuwingsbeleid. Daartoe zullen 19 specifieke rijksbij- drageregelingen opgeheven worden. De met deze regelingen gemoeide gelden zullen gestort worden in een stadsvernieuwingsfonds. Ten laste van dit fonds worden aan de hand van een bij algemene maat- regel van bestuur vastgestelde verdeelsleutel gelden uitgekeerd aan gemeenten en provincies. Op grond van deze verdeelsleutel zijn promil- lages berekend. Gemeenten waarvoor het berekende promillage âén be- draagt of meer, krijgen rechtstreeks de voor hun berekende stadsver- nieuwingsmiddelen. De voor de overige gemeenten berekende bedragen worden gestort in een provinciaal stadsvernieuwingsfonds. Het is aan de provinciebesturen overgelaten om de wijze van verdeling vc.. i.. !s vast te stellen. Dit kan variëren van het geheel of ge- deeltelijk rechtstreeks doorsluizen van de gelden tot een systeem waarbij slechts op aanvraag gelden uitgekeerd worden (en de provincie overgaat tot plantoetsing Gebleken is dat van provincie tot pro- vincie zich grote verschillen voordoen.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 25