150 gestelde bedrag (het zogenaamde "volumebesluit)alsmede betreffende de jaarlijkse bekendmaking van de bedragen welke beschikbaar zijn voor de verschillende sektoren van de samenleving, waaronder in elk geval de bewoners van huurwoningen en eigen woningen en in het bijzonder ten behoeve van de versterking van de positie van de woonkonsumenten, het bedrijfsleven en de sociale en kulturele instel1ingen. De bepaling "en in het bijzonder ten behoeve van de versterking van de positie van de woonkonsumenten" is in het wetsartikel opgenomen naar aanleiding van een amendement. De staatssecretaris Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi1ieuhygiëne achtte het amendement overbodig, maar had er geen bezwaar tegen. Volledigheidshalve wijzen wij u er op, dat deze verordening niet van toepassing is op de kosten van door de gemeente ontwikkelde aktivitei- ten in het kader van de stadsvernieuwing. Hierbij kan ondermeer gedacht worden aan de verbetering van de woonomgeving, waarvoor tevens een bij- drage verkregen kan worden ten laste van het provinciale fonds. In verband met de inhoud van de subsidieverordening dient bezien te worden voor welke sektoren het gewenst is een regeling op te nemen. Uitgaande van de in artikel 41 WSDV en artikel 10 van de Verordening op het provinciaal fonds stads- en dorpsvernieuwing genoemde sektoren merken wij het volgende op. - restauratie van woonhuismonumenten (en andere beeldbepalende panden) In de van provinciewege rechtstreeks te verstrekken bijdrage is een bedrag opgenomen voor de restauratie van deze panden. Dit bedrag is gerelateerd aan het aantal rijks (woonhuis)monumenten en aan het aantal panden in daartoe aangewezen beschermde stads- en dorpsge- zichten. Voorzover een dergelijke aanwijzing heeft plaatsgevonden, wordt een zodanig budget beschikbaar gesteld dat het opnemen van een regeling voor de restauratie van woonhuismonumenten overwogen kan worden. Heemstede beschikt echter slechts over een beperkt aantal rijks (woonhuis)monumenten. Het totale budget dat op grond van eerdergenoemd artikel 10 door de provincie beschikbaar gesteld zal worden, zal o.a. - 3 - 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 27