■5« I 4e afd. 20 december 1984 150 Voorts dlent opgemerkt te worden, dat de regering de handhaving van de eenheid in het huur- en subsidiebeleid van zo groot belang acht, dat de verantwoordelijkheid daarvoor op rijksniveau wordt gehand- haafd. Dit betekent ondermeer dat voor de verbetering van door parti- kulieren verhuurde woningen een nieuwe rijksregeling zal worden vast- gesteld. Deze is thans in voorbereiding en zal naar alle waarschijn- lijkheid afwijken van het systeem van de thans nog bestaande, doch buiten werking gestelde, "Beschikking geldelijke steun verbetering partikuiiere woningen 1979/11". - bedrijvensteun: Ook voor deze sektor wordt geen bijdrage beschikbaar gesteld op grond van artikel 5, le lid, onder a., van de provinciale verorde- ning. Wij stellen ons op het standpunt dat de stadsvernieuwingspro- blematiek in Heemstede niet van zodanige aard en omvang is, dat een regeling in de subsidieverordening voor steun aan bedrijven voor sanering ter plaatse (het treffen van voorzieningen)bedrijfsver- plaatsing of bedrijfsbeëindiging, noodzakeiijk zou zijn. Een derge- lijke regeling is in eerste instantie bedoeld voor gemeenten (met een eigen fonds), die met een zodanige problematiek gekonfronteerd worden, dat het voeren van een aktief beleid gewenst is, bijvoorbeeld ter bescherming van de leefbaarheid in binnensteden. 'flc'. J wij voornemens te overwegen om te bezien welke bedrijven in beginsel in aanmerking zouden kunnen komen voor de eerder om- schreven bedrijvensteun, indien dit uit oogpunt van ruimtelijke ordening/stadsvernieuwing gewenst is. Dit zou plaats kunnen vinden aan de hand van de bij de provincie aangemelde bedrijven in het kader van de Saneringsregeling milieuhinderlijke bedrijven, welke regeling met ingang van 1 januari 1985 wordt opgeheven. Voorts kunnen daarvoor de best.emmingsplannen geraadpleegd worden met het oog op bedrijven die wegbestemd zijn of waarvoor een wijzi- gingsbevoegdheid is opgenomen, waaruit blijkt dat ondermeer ver- plaatsing gewenst is. Wellicht dat voor een beleidsmatige (en vooral planmatige) aanpak voor dit doel gelden op aanvraag verkregen kunnen worden uit het provinciale fonds. Een regeling in de subsidieverordening kan dan naar onze mening achterwege blijven. - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 29