20 december 1984 150 - sociale en kulturele instellingen: Voor een bijdrage dient een afzonderlijke aanvraag ingediend te worden bij de provincie. Het regelen van steunverlening zonder dat duidelijk- heid bestaat omtrent het verkrijgen van uit te betalen steun, is naar onze mening niet wenselijk. Hiervoor kunnen voorts de volgende argu- menten aangedragen worden: subsidieverstrekking voor deze instellingen vindt momenteel plaats op grond van de plannen, programma's en verordeningen op het gebied van het specifiek welzijn. Het versnipperen van het subsidiebeleid over meerdere regelingen is vanwege de overzichtelijkheid niet ge- wenst; de stadsvernieuwingsproblematiek in Heemstede is niet van een zo- danige aard en omvang, dat regeling van steun voor deze instellin- gen in het kader van de stadsvernieuwing noodzakelijk is; slechts een fraktie van de gelden voor sociale en kulturele instel- lingen zal in het stadsvernieuwingsfonds gestort worden. Het overige en veelomvattender beleid op dit terrein blijft vooralsnog gehand- haafd. Aangezien het stelsel van de wet er van uit gaat dat subsidieverlening aan derden plaats dient te vinden op grond van de verordening, stellen wij u voor in de verordening een bepaling op te nemen op grond waarvan wij bevoegd zijn om middelen die op aanvraag van de provincie verkre- gen zijn, uit (door) te betalen aan de personen of instellingen waar- voor de aanvraag is ingediend (zie artikel 7). Dit kan ondermeer het geval zijn met steun voor ëên van de eerdergenoemde sektoren (bijv. bedrijvensteun) of aangevraagde steun t.b.v. derden op grond van de overige regelingen waarvoor gelden zijn gestort in het provinciale fonds. - verbetering van door eigenaren bewoonde woningen: Gelet op het bovenstaande zijn wij van mening dat in de subsidiever- ordening vooralsnog slechts plaats is voor een regeling betreffende het verstrekken van geldelijke steun voor de verbetering van door eigenaren bewoonde woningen. Op welke wijze dit kan plaatsvinden komt in het hierna volgende aan de orde. - 5 - 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 30