4e afd. 20 december 1984 150 Inhoud en strekking van de ontwerp-subsidieverordeninq stads- en dorpsvernieuwlnq. - Hoofdstuk I Algemene bepalingen - Naast het eerderomschreven artikel 7 bevat dit hoofdstuk bepalingen inzake het jaarlijks door u te nemen volumebesluit, met betrekking tot de mogelijkheid om over te gaan tot prioriteitstelling, alsmede de bepaling dat steun slechts verstrekt kan worden voorzover de daar- voor begrote middelen (genoemd in het volumebesluit) toereikend zijn. Voorts is in dit hoofdstuk volledigheidshalve de bepaling opgenomen dat ons college de steun op grond van deze verordening toekent. - Hoofdstuk II Verbetering van door eigenaren bewoonde woningen - Dit hoofdstuk is gebaseerd op een model dat ontworpen is door de Ver- eniging van Nederlandse Gemeenten. Dit model is op zijn beurt weer ontleend aan de reeds eerder genoemde "Beschikking geldelijke steun verbetering partikuliere woningen 1979/II". Teneinde te grote verschillen per gemeente in de systematiek van de- ze renpling te voorkomen, alsmede gelet op de situatie dat de hui- dige regeling 1n grote lijnen bekend is bij de burgers, hebben wij ons op het standpunt gesteld dat zo min mogelijk wijzigingen aange- bracht dienen te worden in het VNG-model Dit impliceert dat wij ons kunnen verenigen met de meeste uitgangspunten die aan de regeling ten grondslag hebben ge- legen. Volledigheidshalve noemen wij deze uitgangspunten: - het is een "klussenregeling"per aktiviteit kan subsidie verkre- gen worden; - vaste maximum bedragen per voorziening; - lagere bijdragen voor door betrokkene zelf uitgevoerde werkzaam- heden; - geen inkomenskrlteria en geen gebiedsbegrenzing (de verordening biedt wel de mogelijkheid daartoe); - alleen bijdragen ineens; - geen subsidie voor groot onderhoud. In de verordening hebben wij wel het onderscheid tussen na- en voor- oorlogse woningen laten vervallen. -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 31