150 Het opnemen van meerdere bedragen voor een bepaalde voorzienlng komt o.i. de duidelijkheid niet ten goede; voorts zijn 1n het algemeen de verschillen in de omvang van de kosten die verbonden zijn aan verge- lijkbare voorzieningen bij beide kategoriën woningen, van zo geringe omvang of niet aanwezig, dat een dergelijk onderscheid achterwege kan bl i jven. De aan de oorspronkelijke regeling ontleende uitgangspunten dienen naar onze mening als volgt aangevuld te worden: a. fasering van werkzaamheden moet mogelijk zijn; b. het subsidie koppelen aan de werkelijk gemaakte kosten. ad a. Op grond van de VNG-regeling kan slechts eenmaal subsidie ver- leend worden. Men is in dat geval verplicht alle subsidiabele werkzaamheden in éën keer aan te vragen en binnen een bepaalde termijn uit te voeren. Een niet gering deel van de ingezetenen dat in beginsel een beroep kan doen op de regeling, zal wellicht daar financieel niet toe in staat zijn. Verspreiding over meer- dere jaren moet naar onze mening mogelijk zijn. ad b. Dit is o.i. om de volgende redenen gewenst: - het budget zoals dat vanwege de provincie beschikbaar zal wor- den gesteld, zal niet toereikend zijn om alle aanvragen te kunnen honoreren. Met deze koppeling zal in een aantal geval- len het maximale subsidiebedrag niet uitgekeerd hoeven te wor- den. - uit oogpunt van rechtsgelijkheid: in het huidige systeem maakt de een meer kosten dan de ander, terwijl hetzelfde subsidiebe- drag verstrekt wordt. Tegengeworpen kan worden dat degene die een verbetering zeer luxueus uitvoert, daarvoor een vergoeding krijgt, terwijl een ander om welke reden dan ook een verbete- ring slechts sober en doelmatig (overeenkomstig de strekking van de oorspronkelijke regeling!) kan uitvoeren. Dit kan voor- komen worden door de maximale normbedragen af te stemmen op de omvang van de kosten die in alle redelijkheid voor een verbete- ring gemaakt moeten worden. Vooruitlopend op hetgeen hieromtrent onder het punt prioriteitstel1ing naar voren zal worden ge- bracht, wijzen wij u er reeds op dat in ieder geval in 1985 -8- 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 32