150 Gelet op het bovenstaande spreken wij dan ook de voorkeur uit voor een verdelingssysteem, waarbij: - prioriteitenstelling naar aard van de voorzieningen mogelijk is; - zoveel mogelijk aanvragen gehonoreerd kunnen worden. In de praktijk kan dan gedacht worden aan het bepalen in het volu- mebesluit dat voor de diverse voorzieningen afzonderlijke budgetten worden vastgesteld. Op deze wijze bestaat bijvoorbeeld de mogelijkheid om nagenoeg alle aanvragen om geldelijke steun voor het vernieuwen van van gemeente- wege afgekeurde elektrische installaties te honoreren. Het tweeúc uitgangspunt leidt er in ieder geval toe dat de geldende normbedragen verlaagd dienen te worden. Ten aanzien van de in de ontwerp-verordening opgenomen bedragen merken wij op dat een procen- tuele verlaging over de hele linie heeft plaatsgevonden nadat de bedragen onderling in relatie tot in alle redelijkheid te maken kos- ten zijn vergeleken en aangepast. Een direkte relatie met de werke- lijk te maken kosten was niet mogelijk. Immers de verlaging wordt slechts ingegeven door de omvang van het door de provincie beschikbaar te stellen bedrag. Ten aanzien van hetgeen opgemerkt is omtrent de prioriteitstel1ing verwijzen wij u naar ons afzonderlijk voorstel met betrekking tot het te nemen volumebesluit als bedoeld in artikel 41 WSDV, junkto artikel 2 van de subsidieverordening. Het tweede lid van laatstge- noemd artikel bevat overigens de mogelijkheid om een differentiatie naar onderdelen binnen een sektor te verwezenlijken. Tenslotte wijzen wij u erop dat, in de ontwerp-verordening geen be- roepsmogelijkheden zijn genoemd, zodat de Wet administratieve recht- spraak overheidsbeschikkingen van toepassing is. Gelet op het bovenstaande, stellen wij u voor over te gaan tot het vaststellen van een subsidieverordening en wel overeenkomstig het ontwerp dat hierbij gaat. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -11- 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 35