150 HOOFDSTUK II Verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen. flrtikel 9 In deze verordening wordt onder eigenaar mede verstaan: a. 'e het recht van erfpacht heeft; b. de houder van een recht van opstal; c. de toekomstige eigenaar, erfpachter of houder van een recht van opstal. flrtikel 10 Aan de eigenaar-bewoner kan een bijdrage ineens worden toegekend ter te- gemoetkoming in de kosten van: a. het treffen van voorzieningen tot opheffing van bouwtechnische gebre- ken van een woning; b. het treffen van voorzieningen tot verbetering van de indeling of het woongerief van een woning; c. het maken van een of meer woningen van een gebouw of een gedeelte van een gebouw, niet zijnde een woning, door middel van verbouwing; d. het spiitsen van een woning in twee of meer woningen door middel van verbouwing; e. het samenvoegen van een aantal woningen tot een of meer woningen door middel van verbouwing. Artikel 11 1. Dit hoofdstuk is tevens van toepassing op de verbetering van woonsche- pen, voorzover de konstruktie dit toelaat en deze toepassing niet in kennelijke strijd is met de strekking van dit hoofdstuk. 2. Voor deze regeling komen alleen woonschepen in aanmerking, waarvoor overeenkomstig het bepaalde in de Wet op de woonwagens en woonschepen een vergunning is verleend om dit schip als woning te gebruiken en dit schip voor onbepaalde tijd een ligplaats heeft overeenkomstig de in Heemstede geldende voorschriften. flrtikel 12 1. De bijdrage-ineens wordt slechts toegekend indien: a. de woning waaraan de voorzieningen, bedoeld in artikel 2, worden getroffen, niet later dan 25 jaren vôôr het tijdstip van indiening van de aanvrage om geldelijke steun voor bewoning is gereedgekomen; 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 39