4e afd. 20 december 1984 150 b. drie of meer voorzieningen ter verhoging van het woongerief of ter opheffing van bouwtechnische gebreken, als vermeld in het eerste lid, onder a tot en met i, waaronder ten minste êën als vermeld onder i, worden getroffen, kan een extra bijdrage ineens worden toegekend gelijk aan tien ten honderd van de som van de voor de getroffen voorzieningen geldende bijdragen-ineens, met inachtneming van, indien van toepassing, de in het derde lid aangegeven beperking bij de optelling van de bij- dragen-ineens. 3. De bijdrage-ineens voor het treffen van de voorziening, bedoeld in het eerste lid, onder h, wordt slechts toegekend, indien de voorzie- ning tegelijk met tenminste drie andere in het eerst.e lid, onder a tot en met g, genoemde voorzieningen wordt aangevraagd. 4. Ingeval van zelfwerkzaamheid, vindt verlaging plaats van de maximale normbedragen overeenkomstig het bepaalde in artikel 12, leden 2 en 3. 5. In daarvoor naar het oordeel van burgemeester en wethouders in aan- merking komende bijzondere gevallen kan de bijdrage-ineensbedoeld in het eerste lid, op een hoger bedrag worden bepaald dan voortvloeit uit de toepassing van dit artikel. Artikel 17 1. Indien een of meer voorzieningen ter verbetering van gemeenschappe- lijke zaken worden getroffen ten behoeve van twee of meer door de eigenaren te bewonen woningen, kan daarvoor een bijdrage-ineens wor- den toegekend. 2. üe bijdrage-ineensbedoeld in het eerste lid, wordt slechts toege- kend indien tenminste de helft of meer van de woningen ten behoeve waarvan de voorzieningen worden getroffen, na het treffen van de voorzieningen in haar geheel beschouwd, doch tenminste ten aanzien van haar bouwtechnische staat, zal voldoen aan de eisen van bewoon- baarheid die redelijkerwijs aan een woning moeten worden gesteld. 3. De bijdrage-ineens is gelijk aan een bedrag van 50% van de kosten van de voorzieningen, doch ten hoogste 1.000,-- per woning ten behoeve waarvan de voorzieningen worden getroffen. 4. Burgemeester en wethouders kunnen in bijzondere gevallen afwijken van het bepaalde in de leden 2 en 3. -21-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 45