4e afd. 20 december 1984 150 Artikel 18 1. Indien aan een aantal min of meer bijeengelegen woningen projekt- gewijs voorzieningen als bedoeld in artikel 10 worden getroffen en daarbij artikel 16, tweede lid, toepassing vindt, kunnen in daar- voor naar het oordeel van burgemeester en wethouders in aanmerking komende gevallen, waarin ten behoeve van die voorzieningen bijzon- dere maatregelen worden getroffen, bijdragen worden toegekend ter tegemoetkoming in de kosten van die maatregelen. 2. De bijdrage-ineens, bedoeld in het eerste lid, bedraagc ean bedrag, gelijk aan de kosten van de bijzondere maatregelen, doch ten hoog- ste f 1.000,-- per woning, waaraan voorzieningen als bedoeld in artikel 10 worden getroffen. Artikel 19 1. In daarvoor naar het oordeel van burgemeester en wethouders in aan- merking komende gevallen, waarin aan woningen voorzieningen worden getroffen met het oog op de tijdelijke instandhouding van die wo- ningen, kunnen bijdragen-ineens worden toegekend ter tegemoetkoming in de kosten van het treffen van éën of meer van de voorzieningen, bedoeld in artikel 16, eerste lid, en artikel 17. 2. De bijdrage-ineens wordt slechts toegekend, indien naar het oordeel van burgemeester en wethouders de woning is bestemd voor afbraak binnen een periode van tien jaren, doch niet binnen een periode van vier jaren. 3. De bijdrage-ineens is voor iedere te treffen voorziening gelijk aan het daarvoor ingevolge artikel 16, lid 1, dan wel artikel 17, lid 3, geldende bedrag, doch bedraagt ten hoogste 7.000,--. 4. Indien uitsluitend of mede voorzieningen als bedoeld in artikel 16, lid 1, onder i, worden getroffen, wordt het ingevolge het tweede lid berekende maximale bedrag van de bijdrage verhoogd met 50 ten honderd. 5. Het bepaalde in artikel 13, artikel 14, lid 1, onder a tot en met e, artikel 15 en artikel 16, leden 3 en 5, is van overeenkomstige toe- passing. 6. Het bepaalde in artikel 12, leden 2 en 3, is op de ingevolge het derde en vierde lid geldende bedragen van toepassing. -22-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 46