150 ARTIKELSGEWIJZE TOELICHTING. Artikel 1 De definitie van artikel 1 van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing is overgenomen. Artikel 2 Het besluit in dit artikel betreft het zogenaamd "volumebesluit" waarin aangeven wordt of en hoeveel geld de gemeente ten behoeve van verschil- lende sektoren van de samenleving of onderdelen daarvan ter beschikking stelt. De gemeenteraad kan de bijdrage voor alle of enige sektoren, of onderdelen daarvan op "0" stellen. Ook dan verplicht een strikte toepassing van de wet tot publikatie. De in het derde lid genoemde termijn is een termijn van orde. Het tweede lid biedt de mogelijkheid om prioriteiten vast te stellen. Artikel 3 De verordening dient er voor om rechten voor sektoren te scheppen. Daarom zal een tussentijdse verlaging van het voor een bepaalde sek- tor van de samenleving bestemde bedrag hiermee in de meeste gevallen in strijd zijn. Wil de gemeente haar mogelijkheden voor besteding zo flexibel moge- lijk houden, dan is het zinvol de in artikel 2 voor de verschillende sektoren van de samenleving bestemde bedragen relatief laag te houden, vooral wanneer er onvoldoende zekerheid bestaat of dergelijke bedragen in uitkeringen omgezet kunnen worden. Tussentijdse verhoging is immers altijd mogelijk, mits er voldoende middelen aanwezig zijn. Het vierde lid is opgenomen om de gelden zo doelmatig mogelijk te kun- nen besteden. Mocht immers blijken dat het voor een onderdeel van een sektor geraamde bedrag niet toereikend zal zijn, terwijl verwacht kan worden dat bij een ander onderdeel gelden zullen resteren, is het wen- selijk om deze gelden over te kunnen hevelen, zodat overeenkomstig de uitgangspunten zoveel mogelijk aanvragen gehonoreerd kunnen worden. Aangezien gebruik van deze bevoegdheid géén doorkruising betekent van het volumebesluit en toepassing daarvan op korte termijn moet kunnen plaatsvinden, is deze bevoegdheid aan het college van burgemeester en wethouders overgelaten. -25- 4e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 49