4e afd. 20 december 1984 150 Artikel 4 Denkbaar is bijvoorbeeld dat de raad de verordening van toepassing laat zijn: - voor alle hoofdstukken in een bepaald stadsvernieuwingsgebied - voor een bepaalde (aan de duur van het stadsvernieuwingsproces ge- koppelde) tijd - voor bepaaide hoofdstukken, die voor de gehele gemeente gelden. - voor bepaalde hoofdstukken voor een bepaalde tijd in een bepaald gebied of gebiedsdeel. Bij voorkeur dient een dergelijk besluit gelijk met het in artikel 2 genoemde besluit te worden genomen. Artikel 5 Dit artikel legt de bevoegdheid tot toekenning van steun aan derden bij burgemeester en wethouders. Met steun wordt bedoeld geldelljke steun. De toekenning of weigering van steun is vatbaar voor arob- bezwaar en beroep. Lid 2 is opgenomen om de toekenning van steun zo doelmatig mogelijk te laten zijn. Artikel 6 Deze bepaling dient er voor overschrijdingen van het op grond van artikel 2 begrote bedragen te voorkomen en derhaive burgemeester en wethouders een weigeringsgrond te verstrekken. Artikel 7 Aangezien het stelsel van de wet er van uit gaat dat subsidieverle- ning aan derden plaats dient te vinden op grond van de verordening, is in de verordening een bepaling opgenomen op grond waarvan burge- meester en wethouders bevoegd zijn om middelen die op aanvraag van de provincie verkregen zijn, uit (door) te betalen aan de personen of instel 1 ingen waarvoor de aanvraag is ingediend (zie artikel 7). Dit kan ondermeer het geval zijn met steun voor ëên van de eerdergenoemde sektoren (bijv. bedrijvensteun) of aangevraagde steun t.b.v. derden op grond van de overige regelingen waarvoor gelden zijn gestort in het provinciale fonds. -26-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 50