4e afd. 20 december 1984 150 Artlkel 8 Oeze "hardheidsclausule" is opgenomen, omdat stadsvernieuwing een dynamisch proces is en zich daarom bijzondere omstandigheden kunnen voordoen, waarbij in het belang van de stadsvernieuwing van de verorde- ning wordt afgeweken. Deze afwijkingen kunnen zowel ten voordele als ten nadele van de aan- vrager strekken. In het tweede lid is met opzet géén raadscommissie met name genoemd omdat wijziging hiervan zich kan voordoen naar aanleiding van de perio- dieke verkiezingen. In de praktijk zal het betekenen dat de raadscom- missie die zich met ruimtelijke ordening en volkshuisvesting bezig houdt, gehoord moet worden. Artikel 9 Onder eigenaar dient in dit verband tevens verstaan te worden de eige- naar van een appartementsrecht. Artikel 10 Dit artikel geeft een specifikatie van de aktiviteiten waarvoor sub- sidie verleend kan worden. Artikel 11 In dit artikel wordt de regeling uit het tweede hoofdstuk van de ver- ordening betreffende de verbetering van door eigenaren bewoonde wonin- gen van toepassing verklaard op woonschepen. Mogelijke onredelijke toepassing tengevolge van deze bepaling t.a.v. de normbedragen kan worden voorkomen door de bepaling dat deze maximale bijdrage slechts verkregen kan worden indien dit bedrag 50% van de wer- kelijke kosten bedraagt. Zie artikel 16, aanhef. Artikel 12 Lid 1onder a. Deze algemene voorwaarde is gebaseerd op de overweging dat woningen die de afgelopen 25 jaar zijn gebouwd aan redelijke eisen van bewoonbaar- heid voldoen. -27-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 51