4e afd. 20 deceniber 1984 150 Lid 1, onder b. Deze voorwaarde maakt het mogelijk de verbetering van een woning b.v. uit financiële overwegingen, projektmatig, verspreid ove1- mnprdere jaren aan te pakken. De grens van 10 jaar is opgenomen op grond van het uitgangspunt dat een verbetering minstens 10 jaar in stand moet kunnen blijven. Lid 1, onder c. Met het hier bedoelde oppervlak wordt bedoeld de netto-oppervlakte van de totale woning. Lid 1onder d. De hier gestelde eis met betrekking tot de bewoonbaarheid van een te verbeteren woning betekent in ieder geval dat getoetst wordt aan de bepalingen van de bouwverordening. Lid 4. De hier geboden mogelijkheid tot afwijking staat los van de algemene vrijstellingsbepaling als vastgelegd in artikel 8 van hoofdstuk 1. Onder verwijzing naar de term "bijzondere gevallen" dient hierbij opge- merkt te worden dat gebruik van deze bepaling slechts incidenteel zal plaatsvinden. Immers, een veelvuldig gebruik werkt een zekere rechts- ongelijkheid in de hand die aan de orde gesteld kan worden bij eventuele bezwaar- en beroepsprocedures. Artikel 13 Lid 1onder a en b. Met deze bepalingen wordt beoogd te voorkomen dat toegekende bedragen aan subsidie onnodig lang blijven liggen. De onder b genoemde termijn is fataal. Overschrijding hiervan kan tot gevolg hebben dat géén bijdrage wordt verstrekt. Het toestaan om af te wijken van de onder a. genoemde termijn betekent niet automatisch dat van de onder b. genoemde termijn afgeweken mag worden. Lid 1onder c en d. De bedoelde, eventueel over te leggen bescheiden en gegevens kunnen onder meer betrekking hebben op de eigendomssituatie, de technische en -28-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 52