4e afd. 20 december 1984 150 woontechnische toestand van de woning, de offerte van de aannemer, aile afrekeningen, alsmede op betalingsbewijzen. Deze gegevens kunnen gewenst zijn bij de beoordeiing omtrent het al dan niet zelf uitvoeren van werk- zaamheden en de onder- en bovengrens, gesteid aan de kosten van de ver- beteringen. Artikel 14 De verordening geldt uitsluitend voor woningen van eigenaar-bewoners die geschikt en bestemd zijn voor permanente bewoning. Voor de toe- passing van deze verordening zijn derhalve uitgesloten vakantiewonin- gen en zomerwoningen e.d. Met het treffen van de voorzieningen moet in voldoende mate het belang van de voikshuisvesting zijn gediend, terwijl de kosten van de voor- zieningen in een redeiijke verhouding moeten staan tot het te verkrijgen resultaat. Op basis van deze uitgangspunten wordt een sobere en doelmatige opzet van verbeteringsplannen nagestreefd. Lid 1, onder c. Teneinde te voorkomen dat er problemen rijzen bij het systeem, waarbij begonnen kan worden na het indienen van de aanvraag (met name wanneer de aanvraag niet voldoet aan de daaraan te stellen eisen en niet- ontvankelijkheid-verklaring plaatsvindt)is bepaald dat slechts be- gonnen mag worden zodra men beschikt over een (schriftelijke) princi- pe-toekenning. Hierbij dient voorts opgemerkt te worden, dat bij de behandeling van een aanvraag uitgegaan wordt van de datum van binnenkomst. Indien een aanvraag niet-ontvankelijk wordt verklaard, wordt de aanvraag geacht nimmer te zijn ingekomen. Bij een nieuwe aanvraag wordt dan uitgegaan van de datum van binnenkomst van deze nieuwe aanvraag. Overeenkomstig de huidige praktijk zal niet-ontvankelijkverklaring slechts plaatsvinden wanneer de aanvrager ondanks daartoe schriftelijke of telefonische gedane verzoeken in gebreke blijft de aanvraag aan te vullen met de gewenste gegevens. Het spreekt voor zich dat werkzaamheden waarvoor een bouwvergunning is vereist, pas uitgevoerd mogen worden zodra deze vergunning is ver- leend. -29-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 53