4e afd. 20 deceniber 1984 150 Lid 1, onder d. Ingeval van zelfwerkzaamheid wordt deze ondergrens geacht S 750,-- te bedragen. Lid 1, onder f. De termijn van 10 jaar is gekozen op grond van de overweging dat een grondig inzicht over een langere termijn veelal niet mogelijk is. Bij het beoordelen van aanvragen op dit aspekt zal veelal een basis kunnen worden gevonden in een door de raad vastgesteld plan, bijvoor- beeld een stadsvernieuwingsplan, stadsvernieuwingsnota of een bestem- mingsplan. Lid 3. Van deze afwijkingsbevoegdheid zal bij uitzondering gebruik gemaakt moeten worden en wel in ondermeer die gevallen waarbij het niet kunnen treffen van de voorzieningen gevaar oplevert voor de bewoners of de omgeving. Artikel 15 Dit artikel geeft een speclfikatie van het begrip "voorzieningen". Artikel 16 Lid 1onder a. Uit de praktijk is gebleken dat het gewenst is deze mogel1jkheid tevens te bieden indien er wel een closet aanwezig 1s, doch deze gemeten naar hedendaagse eisen (zie ondermeer de bepalingen uit de bouwverordening) niet meer voldoet. Lid 1, onder b. Voorts is gebleken dat een groot aantal woningen beschikt over een primitieve douchegelegenheid. Strikte toepassing van de regeling zoals die geldt tot 1-1-1985 maakte het niet mogelijk een bijdrage te verstrek- ken voor vervanging, hoewel dit wel gewenst is. Gesproken wordt over de kwalifikatie "primitief" (zie ook sub d.). Binnen bepaalde grenzen kan een dergelijk subjektief kriterium aanlei- ding geven tot meningsverschillen. Dit betekent dat in ieder geval toet- sing aan de bouwverordening gewenst is. -30-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 54