4e afd. 20 december 1984 150 Lid 1, onder e. Aangezien het overgrote deel van de door eigenaren bewoonde woningen voorzien is van een berging, is het gewenst de mogelijkheid te bieden een berging te vervangen die daarvoor naar onze mening in aanmerking komt. Teneinde te voorkomen dat de gemeente kosten gaat vergoeden die voortvloeien uit achterstallig onderhoud m.b.t. de bovenbouw van een berging, is er een nadere e1s opgenomen ten aanzien van de noodzaak voor vervanging. Lid 1, onder g. Tot het verbeteren van bestaande slaapkamers kan mede worden gerekend het treffen van voorzieningen ter beperking van geluidoverdracht voor (slaap-)kamers binnen de woning en ter verhoging van de brandveilig- heid. Een bijdrage zal derhalve niet verstrekt worden indien het be- treft het saneren van b.v. wegverkeerslawaai Het aanbrengen van een dakkapel kan subsidiabei worden gesteld indien de dakkapel wordt aangebracht in het kader van de verbetering van slaapvertrekken. Het uitsluitend uitvoeren van bijv. behang-, verf- en witwerkzaamheden wordt niet beschouwd als verbetering 1n de zin van deze verordening. Lid 1, onder i. Bij panden met dubbele bewoning zal in principe slechts êénmaal de maximale cascosubsidie worden toegekend. Bij verbetering van een fundering zal in vrijwel alle gevallen een advies van een konstrukteur noodzakelijk zijn. Lid 4. In dit lid is de bepaling vervat dat verlaging van de normbedragen met 50% plaatsvindt, indien een voorziening, of het merendeel daar- van, 1n zelfwerkzaamheid wordt uitgevoerd. -31-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 55