4e afd. 20 december 1984 151 VOLUMEBESLUIT SUBSIDIE STADS- EN DORPSVERNIEUWING Heemstede, 11 december 1984. Aan de raad, Onder verwijzing naar het voorstel betreffende de vaststelling van een subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing, doen wij u hierbij een voorstel toekomen inzake het door u op grond van artikel 2 van deze verordening en artikel 41 van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing (WSDV) te nemen volumebesluit. In dit besluit wordt aangegeven welk bedrag voor een bepaald jaar be- schikbaar wordt gesteld aan natuurlijke personen en rechtspersonen in het belang van de stads- en dorpsvernieuwing. Zoals ook in eerderVermeld voorstel wordt gekonkludeerd, is in de ver- ordening slechts plaats voor een regeling van de verbetering van door eigenaren bewoonde woningen. Dit betekent dat in het volumebesluit voor de overige sektoren geen gel- den beschikbaar gesteld kunnen worden. Het budget dat vanwege de provincie beschikbaar zal worden gesteld, is van een zodanig beperkte omvang dat wij reeds melding hebben gemaakt van de noodzaak om een bepaald verdelingssysteem te ontwerpen aan de hand van de volgende uitgangspunten: - prioriteitstelling naar aard van de voorzieningen; - zoveel mogelijk aanvragen honoreren. Uitgaande van de thans geldende bedragen bestaat immers het risiko dat in de loop van een jaar geen aanvragen meer gehonoreerd kunnen worden in verband met het ontbreken van gelden. Een deel van deze aanvragen zal wellicht in het jaar daarop ingediend worden, waardoor het jaarlijkse budget telkenmale eerder uitgeput zal zijn. Uit ingewonnen inlichtingen is gebleken dat het budget voor 1985 slechts circa f 60.000,-- zal bedragen, terwijl tot nu toe jaarlijks subsidies toegekend worden tot een totaalbedrag van circa f 180.000, Een verlaging van de voorgestelde normbedragen met 70% is naar onze mening niet gewenst.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 57