153 lenen. Daarbij kan worden aangetekend, dat voor voigende jaren weder- om getracht moet worden om met de gezamenlijke gemeenten tot ëën vastgesteld subsidiebedrag te komen, inklusief regionale aktivitei- ten, waarop vervolgens een bepaalde verdeelsleutel kan worden toege- past. Voor 1985 is dat niet mogeüjk gebleken (afwijzing en twee ge- meenten van gewest en reeds vastgelegde subsidie gemeente Haarlem). In de subsidiebeschikking kan worden aangegeven, dat het subsidie eenmalig is, gelet op de ontwikkelingen in gewestelijk verband. De commissie p.s.w. heeft zich met genoemd voorstel verenigd. 5. Stichting Paardrijden gehandicapten Kennemerland De stichting verzoekt een investeringssubsidie ad 260,— in de kosten van de vervanging van één pony ad f 3.500,--. Het gevraagde subsidie is gebaseerd op een verdeelsieutel welke rekening houdt met de gemeente van herkomst van de deelnemers. Bij de gemeenten Haarlem, Haarlemmermeer en Heemstede heeft de stichting een ver- zoek om een investeringssubsidie in bovengenoemde kosten inge- diend. Blijkens telefonische informatie van de stichting zal b1j de gemeenten Bloemendaal en Zandvoort eveneens een subsidiever- zoek worden ingediend. De desbetreffende gemeenten hebben nog geen beslissing genomen op voornoemd subsidieverzoek. Het lijkt ons, dat aan het verzoek van de stichtlng tegemoet kan worden gekomen, gezien het belang van de vervanging van de pony voor de uitvoering van de aktiviteiten. Volgens de iaatst bekende gegevens heeft de stichting 105 deelnemers, waarvan 9 uit Heemstede. Het ge- vraagde subsidie 1n de investeringslasten van één pony aan de gemeen- te Heemstede bedraagt dan f 300,— (9/105 x f 3.500, U wordt - overeenkomstig het advies van de conmissie p.s.w. - geadviseerd 300,-- subsldie te verienen. Dekking De dekking van de subsidies genoemd onder 2 t/m 5 (in totaal f 4.290,--) kan voor 1985 worden gevonden binnen het budget van het sociaal-cultureel werk. Met name uit het bedrag ad 10.726,50 dat nog gereserveerd is voor vormingswerk, maar waarvan geen gebruik is gemaakt. -6- 5e afd. 20 december 1984

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 74