20 welke qua omvang vergelijkbaar zijn met de onlangs in de Bankastraat ge- bouwde woningwetwoningen, echter met dien verstande dat de onderhavige woningen een zolderruimte krijgen, welke bereikbaar zal zijn via een vaste trap en ruimte biedt voor een optimaai gebruik. Het aanbrengen van een dakkapel behoort zeer wel tot de mogelijkheden. Voor de verdere details verwijzen wij u kortheidshalve naar de ter inza- ge gelegde bouwtekeningen. Verkaveling. De op het "Bijenkorfterrein" geplande woningen zullen op het achterste gedeelte gebouwd worden, verdeeid over twee naast eikaar gelegen bouw- blokken. Uit stedebouwkundige overwegingen is gekozen voor deze opzet. Deze verkaveling past binnen de uitgangspunten van het programma van eisen voor de inrichting van het "Bijenkorfterrein". Op het voorterrein zullen parkeerplaatsen aangelegd worden met een toe- gangsweg. Het overige deel zal ingericht worden als speelterrein met de nodige groenvoorzieningen. Een inrichtingsplan is momenteel in voor- bereiding. Naar onze mening dient deze inrichting plaats te vinden in samenhang met de herinrichting van het deeigebied in de Indische Wijk, waarvan het "Bijenkorfterrein" deel uitmaakt. Mede gelet op het feit dat de aan te leggen speel- en groenvoorziening het karakter krijgen van een buurtvoorziening, zijn wij van mening dat de aan de inrichting van dit terrein verbonden kosten ondergebracht dienen te worden bij de kosten verbonden aan de herinrichting van het desbetreffende deelge- bied. Voor deze herinrichting kan overigens in beginsel een bijdrage verkregen worden ten laste van het provinciale fonds stads- en dorps- vernieuwing. De woningen aan de Lombokstraat zullen overeenkomstig de bestaande woon- bebouwing in de voorgevelrooi1ijn gebouwd worden. Ten behoeve van de ontsluiting van 3 van de 4 tuinen, zal een pad aan- gelegd worden tussen de bestaande woning Lombokstraat 37 en de vier nieuw te bouwen woningen. De ontsluiting van de tuin van de eindwoning aan de zijde van het kan- toorgebouw van de voormalige smederij dient plaats te vinden over het terrein dat behoort bij dit kantoorgebouw. -2- 4e afd. 28 februari 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 10