21 Ter toelichting merken wij het volgende op: In het verkeersstruktuurplan derde fase, zoals dit door uw raad is aan- vaard, is opgenomen dat het ëénrichtingsverkeer op de Blekersvaartweg niet zal gelden voor (o.m.) het deel ten noorden van de toekomstige parkeerplaats aan de Blekersvaartweg (ongeveer 200 meter ten zuiden van de Koediefslaan)Het laatste was gebaseerd op de toen bestaande inzichten omtrent de invulling van het Blekersvaartgebied. Bij de verdere planvoorbereiding is echter gekozen voor de bouw van een parkeergarage dicht bij de Koediefslaan. De noodzaak om het twee- richtingsverkeer te handhaven tot op 200 meter van de Koediefslaan is daarmee komen te vervallen. Uit praktisch oogpunt is het trouwens niet mogelijk over die afstand tweerichtingsverkeer te handhaven; er bestaat namelijk geen mogelijkheid voor auto's die uit noordelijke richting ko- men, te keren op de smalle weg. Het tweerichtingsverkeer was alleen be- doeld om mogelijk te maken dat autoverkeer dat uit het plangebied komt, in noordelijke richting rijdt, zodat het zuidelijke deel van de smalle Blekersvaartweg niet extra belast wordt. Tot het invoeren van ëênrichtingsverkeer zal door ons college besloten worden. Verder zullen wij besluiten tot: - het aanwijzen als verpiicht fietspad van een 1.90 meter breed ge- deelte van de oostzijde van de rijbaan van de Blekersvaartweg tussen de J.P. Strijboslaan en een punt 50 meter ten zuiden van de Koe- diefslaan; - het aanwijzen als laad- en losplaats van een gedeelte van het trot- toir aan de westzijde van de Blekersvaartweg; - het instellen van een stopverbod voor de westzijde van de rijbaan van de Blekersvaartweg tussen de Koediefslaan en de J.P. Strijbos- laan, onder gelijktijdige intrekking van het thans geldende parkeer- verbod; (het stopverbod voor de oostzijde van de rijbaan blijft ge- handhaafd; dit geldt eveneens voor het parkeerverbod voor de west- zijde tussen de J.P. Strijboslaan en de Kerklaan). Kosten. De kosten van het plan worden begroot op f 375.000,--; een specifica- tie van dit bedrag ligt voor u ter inzage. -5- 4e afd. 28 februari 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 25