4e afd. 2 mei 1985 38 het beheer, gericht op de instandhouding van de iandschappeiijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of noodzake- iijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bos- bedrijf, dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, in- dien en voorzover deze uitoefening reeds plaatsvond op het tijd- stip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - ai dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en livingvans voorzover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de water- sport en het aanbrengen of aanleggen van oeverbeschoeiingen van kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamhedenweike wijzigingen van de waterhuishou- ding of de waterbestand beogen of tengevolge hebben; i. het veilen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande dat geen aaniegvergun- ning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstan- den, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die ais zoda- nig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzover betreffende de nor- male uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het aanbrengen van afbeeidingen of tekens voor kommerciële doel- einden; 1. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerking- treding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aan- gemerkt. III. te bepalen dat de hierboven genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direkt, hetzij indirekt te verwachten gevolgen, schade wordt toege- bracht aan de landschappelijke, natuurwetenschappelijke of kultuur- -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 12