2e afd. 2 mei 1985 37 a, BENOEMING DIREKTEUREN BASISSCHOLEN Heemstede, 19 maart 1985. Aan de raad, Ingaande 1 augustus 1985 treedt de Wet op het basisonderwijs in werking. De invoering van deze wet betekent, dat de bestaande kleuterscholen en lagere scholen worden samengevoegd en opgaan in nieuw te vormen basis- scho len. Aan het hoofd van deze nieuw te vormen basisscholen komen direkteuren te staan, die op grond van artikel E15, lid 1, van de Overgangswet WBO door het bevoegd gezag dienen te worden benoemd en wel uit degenen, die op 31 juli 1985 in vaste dienst werkzaam zijn als hoofd van de kleuterscholen c.q. de lagere scholen, waaruit de nieuwe basisscholen worden gevormd, tenzij betrokkenen de wens te kennen geven voor benoeming in deze funk- tie niet in aanmerking te willen komen. De hoofdleidsters van de openbare kleuterscholen in onze gemeente hebben ons medegedeeld, dat zij niet voor een benoeming tot direkteur in aan- merking wensen te komen, terwijl de hoofden van de lagere scholen zich bereid hebben verklaard een benoeming tot direkteur van de nieuw te vor- men basisscholen te aanvaarden. Zoals reeds hiervoor is opgemerkt, dienen de direkteuren van de basis- scholen op grond van artikel E15 van de Overgangswet WBO door het be- voegd gezag te worden benoemd. Ingevolge deze wet en de Wet op het basisonderwijs is ons college het bevoegd gezag van een openbare schoolvoorzover de raad niet anders bepaalt, en, indien de raad dit wenselijk oordeelt, met inachtneming van door hem te stellen regelen. Gelet op de reeds jaren in deze gemeente bestaande praktijk, dat de raad de hoofden van openbare scholen benoemt en ontslaat en mede in aanmer- king nemende het feit, dat hoofden van takken van dienst in deze gemeen- te ook door de raad worden benoemd en ontslagen, stellen wij u voor deze procedure te handhaven en dienovereenkomstig te besluiten met betrekking tot de benoeming van direkteuren van de basisscholen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 1