2e afd. 2 mei 1985 FINANCIERING BOUW 23 BEJAARDENWONINGEN BLEKERSVAARTWEG BURGEMEESTER VAN LENNEPWEG 41 Heemstede, 16 april 1985. Aan de raad, Binnenkort zal met de bouw van 23 bejaardenwoningen in het bestemmings- plan Blekersvaartweg-Burg. van Lennepweg worden begonnen. De bouw ge- schiedt door Nevanco Woningbouw b.v. te Maarssen, zulks in opdracht van de Stichting Landelijke Katholieke Bouwcorporatie voor Bejaarden te Leidschendam. De woningen bevatten woonkamer, keuken, slaapkamer, douche en toilet. De staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu- beheer kan met het bouwplan instemmen. Bij zijn beschikking van 31 decem- ber 1984, verzonden 28 januari 1985, heeft hij een jaarlijkse bijdrage in het exploitatie-tekort toegekend. De voorlopig berekende huurprijs is door hem vastgesteld op f 471,35 per woning per maand. Voor de financiering zal geen rijkslening worden verstrekt. De Stichting Landelijke Katholieke Bouwcorporatie voor Bejaarden dient hiervoor zelf een geldlening op de kapitaalmarkt te verkrijgen. Deze corporatie heeft Nationale Nederlanden Levensverzekeringmaatschappij N.V. te Rotterdam bereid gevonden een vaste geldlening, groot 2.525.000,te verstrek- ken, gebaseerd op het systeem van dynamische kostprijshuur. De corpora- tie heeft ons verzocht hiervoor garant te staan. Het verlies dat voor de gemeente zou kunnen voortvloeien uit het garanderen van rente en aflos- sing van de desbetreffende lening zal het rijk volledig voor haar reke- ning nemen. De ofterte van de geldlening is inmiddels goedgekeurd door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube- heer. Bij het bepalen van de stichtingskosten heeft het Ministerie rekening gehouden met de toekenning van een bijdrage ineens van f 2.000,— per woning of in totaal f 46.000,— Tot voor kort gold voor deze bijdrage een specifieke rijksuitkering. Thans is deze uitkering ingebouwd in de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De Stichting Landelijke Katholieke Bouwcorporatie voor Bejaarden heeft -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 27