4e afd. 2 mei 1985 HERINRICHTING TERREIN NABIJ HET OUDE SLOT 45 Heemstede, 22 april 1985. Aan de raad, Bij de raadsstukken hebben wij een plan voor u ter inzage gelegd voor de herinrichting van een gedeelte van het terrein bij het Oude Slot. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. De tuin bij het Oude Slot is aan een herinrichting toe, omdat door de slechte konditie van de beplanting de onderhoudskosten sterk stijgen, ter- wijl het aanzien van de tuin - ondanks het toegenomen onderhoud - er niet beter op wordt. Bij het herinrichtingsplan is rekening gehouden met de wens het binnenter- rein direkt achter het Oude Slot meer en beter voor buitenexposities te kunnen gebruiken. Vrijwilligers van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde heb- ben zich bereid verklaard een gedeelte van het binnenterrein in onderhoud te nemen. Het betreft hier met name de arbeidsintensieve gedeelten, zoals de kruidentuin en een border. Het speelterrein naast het Oude Slot maakt thans een armoedige indruk. De nog aanwezige beplanting biedt een weinig florissante aanblik en de aan- wezige speeltoestellen zijn oud. Het plan voorziet, naast een herinrichting van de langs de sportvelden ge- legen strook bosplantsoen en van het terrein achter de slotpoort derhalve ook in een herinrichting van het huidige speelterrein. Het "eilandje" achter de slotpoort wordt door middel van een zogenaamd knuppelpad, een overbrugging van halfronde gecreosoteerde palen, verbon- den met het omiiggende terrein. De beplanting zal voornamelijk bestaan uit bosplantsoen. Het voordeel hier- van is dat de beplanting snel groeit, niet arbeidsintensief is en goed be- stand is tegen een hoge betredingsgraad. Tevens zullen er enkele zitbanken worden geplaatst. De thans nog aanwezige speeltoestellen worden verwijderd. De mogelijkheid om op het terrein te spelen blijft echter aanwezig. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 37