B. en M./ Raadsfraktle Commentaar/toelichting B. en W. C.D.A. Dit projekt kan gerealiseerd worden door aankoop van pan- den of het verlenen van een bijdrage in restauratiekosten van panden, voorzover eigendom van derden. Conrnentaar B. en W In het verleden is besloten geen gemeentelijke monumen- tenlijst tot stand te brengen omdat hiervoor geen geld beschikbaar was. Wij menen dat het in dat licht niet ge- wenst is voor een beperkt gedeeJte van de gemeente een bedrag te reserveren. Wij stelien u voor dit projekt niet op te voeren. Eén 1id van ons college is van mening dat het projekt op- gevoerd zou moeten worden. V.y.D. Er zijn nogal eens bejaarden, die niet in een parterre- fiat wonen, een zodanige handikap krijgen dat deze niet meer 1n staat zljn gebruik te maken van een trap. Een traplift zou 1n deze gevallen uitkomst kunnen bieden. Commentaar B. en W. De kosten zijn geraamd op ca. 15.000,-- per lift, uit- gaande van een start met twee liften is een bedrag van 30.000,— nodig. Wij stellen u voor dit projekt op te voeren. y.V.D. Voor veel oudere inwoners van Heemstede zijn de banken te laag, waardoor zij deze nlet kunnen gebruiken. Coniiientaar B. en W. De kosten zijn geraamd op ca. 15.000, Dit bedrag blijft derhalve onder de gestelde grens van 20.000,--. Wij zullen onderzoeken 1n hoeverre bij realisering van deze suggestie in een behoefte wordt voorzien. Bij vervanging en plaatsing van nieuwe banken zullen wij afhankelijk van dlt onderzoek, in een bepaalde verhou- ding hogere banken plaatsen. Wij stellen u voor dit projekt niet op te voeren. - 19 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 19