2e afd. 30 mel 1985 BiJSTELLlNG BELEIÜSPLAN V00RJAAR 1985 46 Heemstede, 27 maart 1985. Aan de raad, Hlerblj bieden wlj uw raad aan een aantal voorstellen met betrekklng tot het beleidsplan. Aan de orde komen de bijsteiling van de doelstei- lingennota, de samenstelling van de ineerjarenwensenlijst (lijst 1 en II) en onze voorstellen naar aanleiding van het rapport van de werk- groep heroverweging uitgaven en inkomsten. Wat betreft de systematiek van behandeling bestaat bij ons geen behoef- te enlge wijziging aan te brengen. In het voorjaar 1983 is aangekondigd dat dit voorjaar de doelsteilin- gennota opnieuw aan u voorgelegd zou worden. Aanvankelijk werd daarbij gedacht aan een behandeling in januari 1985. Om praktische redenen hebben wij er de voorkeur aan gegeven deze behan- deling dit keer over te slaan. 011 betekent dat volgend jaar na het aanvangen van de nieuwe raadsperiode een min of meer technische aan- passing zal plaatsvinden door de beleidsintenties te verwerken. Halver- wege die raadsperiode kan dan bezien worden in hoeverre opschonen en bijstelling van de doelstelIingennota noodzakelijk 1s. De procedure voor de behandeling van het beleidsplan in het najaar kan naar onze mening op êên punt aangepast worden. Het betreft de gedach- tenwisseling tussen de conmissie voor financiën en beleidsplanning en ons college in september over het financlële gedeelte van de ontwerp- aanbiedingsnota. Dit overleg is ooit tot stand gebracht om in samen- spraak met deze commissie uït de raad te komen tot een voorstel met betrekking tot het dekkingsplan. In de praktijk resulteert dit overleg in een zij het op onvolledige wijze, immers niet alle stukken zijn ge- reed - verstrekken van voorinformatie aan de commissie zonder dat van overleg sprake 1s. Voor een deel wordt dit laatste veroorzaakt door de opzet van de begro- ting, die uitgaat van ongewijzlgd beleid. Wij konstateren dat de bijeenkomst niet voldoet aan het doel dat ge- steld 1s. Orn die reden stellen wij voor deze bijeenkomst niet meer te houden. Alvorens 1n te gaan op de onderscheiden onderdelen van het beleidsplan geven wij een opsomining van de wijzigingen in de financlële situatie sedert het opstellen van de begroting 1985. Het betreft die wijzigin- gen die niet 1n de primitieve begroting en het dekkingsplan verwerkt zijn. Voor een deel zijn deze wijzigingen het gevolg van besluiten die inmid- dels door u genomen zijn. Voor een ander deel is dit het gevolg van omstandigheden of maatregelen waarop de gemeente geen of minder invloed kan uitoefenen. Na dit overzicht komen achtereenvoigens aan de orde: A. Voorstellen tot vaststelling van de meerjarenwensenlijst (paglna 10 - recapitulatie van de projekten van lljst I die de instemnlng van ons college hebben (pagina 19); - 1ijst II fpagina 21 - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 1