2e afd. 30 mei 1985 8. V00RSTELLEN NAAR AANLEIDING VAM HET RAPPORT VAN DE WERKGROEP HEROVERMEGING VAN ÜITGAVEN EN 1NK0MSTËN7 Met waardering hebben wij kennisgenomen van het rapport van de werk- groep. Mij hebben de werkgroep verzocht mogelijkheden tot heroverweging aan te dragen tot een bedrag van rond f 300.000,--. Hierinee wiilen wij berelken dat uw college een groter aantal alterna- tieven aangeboden krijgt, zodat een betere afweging mogelijk wordt. Bovendien schept dit de mogelijkheid eventueel meer nieuw beleid te realiseren. Zoals uit de hierna volgende voorstellen blijkt hebben wij het groot- ste deel van de door de werkgroep gedane aanbevelingen overgenomen. De werkgroep heeft dankbaar gebruik gemaakt van de door het Organisa- tie Advies Bureau IME-Consult verstrekte financieel ekonomische en personele kengetaiien voor de gemeente Heemstede. Bij de opstelling van het rapport heeft de werkgroep met name aan- dacht geschonken aan die funkties die ten opzichte van de gemiddelde cijfers negatief afstaken, waarbij de gepresenteerde cijfers als in- dikatie en niet als norm werden gehanteerd. Voor ons was het verras- send te moeten konstateren dat daarbij een aantai zaken naar voren is gekomen waaraan in het kader van de heroverweging reeds aandacht is geschonken. Bij onze beschouwing ten aanzien van het rapport zullen wij uitgaan van de door de werkgroep gedane aanbevelingen. In het algemeen kunnen wij met deze aanbevelingen instemmen, tenzij wij hierna uitdrukkelijk een ander standpunt innemen. De in de inventarisatie genoemde mogelijkheden die niet tot een aan- beveling hebben geleid hebben wij, voorzover ook door ons geen voor- stel tot heroverweging 1s gedaan, buiten beschouwing gelaten. 210 Gelet op de opgedane ervaring met het straatreinigen waarbij een ploeg bestaat uit een wagen en âên man, zijn wij tot de konklusie gekomen dat dit geen wezenlijke kwaliteitsvermindering betekent. 211 Het verminderen van externe adviezen voor de verkeersproblematiek zou als strukturele begrotingspost heroverwogen kunnen worden. Voorzover thans te overzien zal niet te ontkomen zijn aan regel- matige advisering door externe deskundigen. Zou de post in de be- groting geschrapt worden dan betekent dit dat wij regelmatig een kredietaanvraag aan u zouden moeten voorleggen. Het effekt is dan dat bestuurlijk meer aandacht nodig 1s (steeds een aparte raads- behandeling) terwijî de beoogde bezuiniging in werkelijkheid niet bereikt kan worden. 410/ Gelet op de eerdere uitspraak van uw college én de verbeterde 411 rijksregeling voor de taakverlichting achten wij het verantwoord 420/ de gemeentelijke regeling te beëindigen. Het feit, dat zeker de 421 beginfase van de integratie extra aandacht van de schoolleiding vraagt en dit soepel te laten verlopen, maakt ook naar onze mening een gefaseerde afbouw wenselijk. - 40

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 40