2e afd. 30 inei 1985 420/ Tegen heroverweging van (een gedeelte van) het vakonderwijs be- 421 staat bij ons in beginsel geen bezwaar. Teneinde u meer keuze mogelijkheden te geven willen wij echter niet de aanbeveling van de werkgroep volgen maar twee mogelijkheden aan u voorleggen. In de eerste plaats het voorstel zoals dat ook vorig jaar aan u is voorgelegd te weten het afschaffen van het vakonderwijs licha- melijke opvoeding voor de derde klas. In de tweede plaats dragen wij als mogel1jkheid voor de afschaffing van dit onderwijs voor de vierde klas. Wij overwegen het schoolzwennien te verschuiven naar de klassen twee en drie. 420/ Eventuele vermindering van het schoolzwemmen heeft direkt gevol- 421 gen voor de exploitatie van het sportkomplex. Hierna zullen wij voorstellen een taakstellende bezuiniging voor de sportakkommodaties te overwegen. Het lijkt ons geen realis- tische mogelijkheid de raad van beheer op te dragen naast deze taakstellende bezuiniging, kompensatie voor het eventueel wegval- len van de inkomsten voor het schoolzwemmen te vinden. Afgezien van deze technische beschouwing menen wij dat er naar gestreefd moet worden, dat de leerlingen, die de lagere school verlaten, kunnen zwemmen. Ûnzerzijds zal dan ook geen voorstel worden gedaan het school- zwemmen te heroverwegen. 480 In het regelmatig gevoerde "wethoudersoverleg" tussen de college- leden van de deelnemende gemeenten over de kosten van de S.A.B.D. is laatstelijk afgesproken dat gedurende drie jaren de zgn. nul- lijn zal worden gehanteerd, i.v.m. de realisering van de fusie met de regionale schooladviesdienst. Wij menen dat gezien deze afspraak niet éénzijdig besloten moet worden een korting na te streven. 480 Het koppelen van het budget voor kulturele vorming schoolgaande jeugd aan een bedrag per leerling heeft onze instemming. 510 In meerderheid zijn wij er voorstander van bij de bibliotheek een éénmalige korting op het aanschafbudget van 20.000,-- te overwe- gen. Hieraan gekoppeld zou de direkteur gevraagd kunnen worden een onderzoek te verrichten naar een mogelijke strukturele bezuini- ging, mede gezien de nieuwe akkommodatie. Een minderheid binnen ons college meent dat aan dit onderzoek taak- stellend een opdracht verbonden moet worden die de financiële ruim- te aangeeft die gevonden moet worden, daarbij uitgaande van het dooi de werkgroep aanbevolen bedrag van 30.000, 510 Het overwegen van een hogere korting op de bijdrage aan het muziek- centrum ontmoet bij ons geen bezwaar. 520 Een taakstellende opdracht aan de plancommissie om het door de werkgroep aanbevolen bedrag als budgettaire ruimte te vinden ont- moet bij ons geen bezwaar. Eén lid meent dat gedurende de afgelo- pen jaren al zodanige kortingen zijn toegepast dat het niet ver- antwoord is nogmaals een korting in de overweging te brengen, mede in verband met toekomstige ontwikkelingen. 530 Uitgaande van de begroting voor 1985 van Sport en recreatie Heem- v. achten wi i het. zoals hiervoor rppd<; werd aannpnpypn

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 41