2e afd. 30 mei 1985 verantwoord de raad van beheer te vragen een bezuiniging te vinden, van 69.000,die overeenkomt met 3% van de begroting voor 1985 van Sport en Recreätie Heemstede b.v.. 540 Met de door de werkgroep gedane aanbeveling tot heroverweging kun- nen wij ons verenigen. Eén 1id is van mening dat een bedrag van 5.000,— per jaar te kleln is om inhoud te kunnen geven aan een verantwoord aankoopbeleid. 721 Het dekkingspercentage bedraagt momenteel 66%. Gelet hierop achten wij het verantwoord te besluiten tot een extra tariefsverhoging voor huisvuilrechten met 3%. De meerop- brengst bedraagt dan 30.000, Overigens is het zo dat grof vuil bij partikulieren gratis thuis wordt opgehaald. Bezorgt men dit vuil zelf dan moet men hiervoor betalen. Wij menen dat aan deze ongelijkheid een einde gemaakt moet worden, door bij partikulieren geen bedrag in rekening te brengen. 810 Aantasting van het budget voor externe stedebouwkundige adviezen veroorzaakt direkt een vertraging in de behandeling van de aanpas- sing van oude besten»ningsplannen aan de Wet op de Ruimtelijke Or- dening. Gelet op het feit dat op dit moment nog vrij veel oude bestemmingsplannen gelden achten wij dit niet verantwoord. Een minderheid meent dat wel een afweging door u gemaakt zou kunnen worden. 822 Tegen een extra verhoging van de leges voor bouwvergunningen be- staat bij ons geen bezwaar. Ten aanzien van de op lijst B op te voeren projekten maken wij de volgende opmerkingen. Toegevoegd dient naar onze mening te worden een onderzoek naar de mogelijke afbouw van het schoolpsychologisch onderzoek. Voorzover wij ge'informeerd zijn zou dit psychologisch onderzoek ook in de gemeente Haarlem ter diskussie staan. 420/ Met de plaatsing op lijst B van de extra tariefsverhoging met 10% 530 voor het gebruik van de onderscheiden gym. iokalen kunnen wij ons verenigen. 530 Uit een oogpunt van gelijke behandeling van de sportverenigingen is het naar onze mening terecht dat ook bij H.B.C. op termijn geen subsidiëring in de energiekosten zal plaatsvinden. Een afbouw naar analogie van de subsldieverleningen bij die andere verenigingen lijkt ons vanzelfsprekend. - 42 - -VIT" 1 rj&

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 42