4e afd. 30 mei 1985 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEHHINGSPLANNEN Heemstede, 14 mei 1985. Aan de raad, Onlangs hebben wij ingestemd met het ontwerp-bestemmingsplan "Haven" en hebben wij besloten het vooroverleg als bedoeld in artikel 8 van het Be- sluit op de Ruimtelijke Ordening te starten. Het is te verwachten dat dit ontwerp-plan binnen een jaar ter visie ge- legd kan worden. Om te voorkomen dat medewerking moet worden verleend aan bouwplannen wel- ke in strijd zijn met het ontwerp-plan, is het gewenst een voorbereidings- besluit voor het betrokken gebied te nemen. Hiermee kunnen immers onge- wenste ontwikkelingen worden tegengegaan door de beslissing op aanvragen om een vergunning aan te houden. Wij hebben het voornemen om aan de hierna bedoelde bouwplannen medewer- king te verlenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte- lijke Ordening in kombinatie met artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Dit houdt in dat vrijstelling wordt verleend van de bij het vigerende planologische plan behorende voorschriften en dat een bouwvergunning wordt verleend nadat van Gedeputeerde Staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van vrijstelling en de vergunning geen be- zwaar hebben. Voor het volgen van deze procedure is het vereist dat een voorbereidings- besluit van kracht is. 1. Een plan is ingediend voor het uitbreiden van het winkelpand en het bouwen van een hoogspanningsruimte op het perceel Binnenweg 16/18. Dit plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Binnenweg e.o.", volgens hetwelk ter plaatse geen bebouwing is toe- gestaan. Aangezien een afwijking van het bestemmingsplan uit stedebouwkundig oogpunt aanvaardbaar wordt geacht, zijn wij van mening dat aan het bouwplan medewerking kan worden verleend. -1- GEWIJZIGD EXEMPLAAR

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 51