■M RB 4e afd. 30 mei 1985 50 VERBOUWIHG H0BBYZ0LDER CRAYEMESTERBA5ISSCH00L TOT LESLOKAAL Heemstede, 14 mei 1985. Aan de raad, In uw vergadering van 26 oktober 1984 heeft u besloten op grond van ar- tikel E42 van de Ovnrgangswet wet op het basisonderwijs de kapaciteit van het schoolgebouw van de Crayenesterschool uit te breiden in die zin, dat de school na het treffen van voorzieningen de beschikking krijgt over tien klaslokalen in de permanente sfeer en één klaslokaal in de se- mi-permanente sfeerwaarbij het tiende klaslokaal in de permanente sfeer gerealiseerd zal worden op de verdieping van het schoolgebouw door ver- bouwing van de hobbyzolder tot leslokaal. De kosten van deze verbouwing zijn door het G.T.B. geraamd op eeri bedrag ad. 86.000,-- inklusief omzetbelasting. Bij brief van 26 oktober 1984 heeft het ministerie van onderwijs en we- tenschappen toesteiwning verleend voor het wijzigen van de hobbyzolder in een permanent leslokaal en het in gebruik nemen van een zolderlokaal als noodlokaal voor de duur van de elfde groep. Onlangs heeft het ministerie bepaald dat voor haar de kosten voor de bouw- kundige voorzieningen aanvaardbaar zijn tot een bedrag van 85.000,--. De rijksvergoeding voor de Crayenesterbasisschool zal hierop worden afge- stemd. Derhalve zal een bedrag van 1.000,-- voor rekening van de gemeen- te blijven. Bij brief van 6 mei 1985 heeft de inspektrice van het kleuteronderwijs en van het lager onderwijs goedkeuring verleend ex artikel 69 van de La- ger-onderwijswet 1920 voor plan 11-5018 (zie de ter inzage gelegde teke- ning) tot verbouwing van de hobbyzolder van de Crayenesterbasisschool tot permanent leslokaal. Fr wordt naar gestreefd de verbouwing van de hobbyzolder van genoemde school vôör de aanvang van het nieuwe kursusjaar gerealiseerd te hebben. Wij stelleri u thans voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp-besluit. een -1- *7Ii YM

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 57