GEWIJZIGD EXEMPLAAR 4e afd. 29 augustus 1985 77a,b WIJZIGING MARKTVERORDENING EN VERORDENING MARKTGELDEN 1984 Heemstede, 13 augustus 1985. Aan de raad, Blijkens de brief van gedeputeerde staten van Noord-Hoiland d.d. 26 febru- ari jl., welke brief in uw vergadering van 2 mei om advies in onze handen is gesteld, acht dit college enkele wijzigingen en aanvullingen van de Marktverordening nodig, c.q. gewenst. Dit betreft de volgende punten. 1. De bevoegdheden van de marktmeester zijn door de raad rechtstreeks aan hem toegekend (uitgezonderd in artikel 10, tweede lid), terwijl artikel 211 van de gemeentewet bepaalt dat u slechts burgemeester en wethouders kunt machtigen de uitvoering van een of meer bepalingen van een raadsbesluit op te dragen aan gemeente-ambtenaren. Aan deze bepa- ling moet volgens een vrij recente uitspraak van de Afdeling recht- spraak van de Raad van State strak de hand worden gehouden. 2. Ingevolge de artikelen 13, eerste lid en 17, eerste lid, moeten perso- nen die in aanmerking wensen te komen voor een vaste plaats, respek- tievelijk dagplaats, voldoen aan de verplichting om zich genoegzaam te verzekeren tegen bepaalde risiko's. Gelet op een uitspraak van de voorzitter van de Afdeling rechtspraak van de Raad van State is het opleggen van een verzekeringsplicht, zonder dat daadwerkelijk de mo- gelijkheid wordt geboden hen die op grond van hun geloofsovertuiging gemoedsbezwaren hebben tegen elke vorm van verzekering, hiervan vrij te stellen, strijdig met artikel 18 van het Internationaal Verdrag inzake burgerrechten en politieke rechten. In de verordening moet dus de bevoegdheid worden opgenomen om ontheffing te verlenen van bedoel- de verplichting. 3. De in Noord-Holland werkzame Inspekteur van de Volksgezondheid belast met. het toezicht op levensmiddelen en de keuring van waren, acht het gewenst in de verordening een bepaling op te nemen met betrekking tot het uitstallen onder een doorzichtige afscherming van waren welke niet zijn voorzien van een gesloten omhulling en bestemd zijn om zon- der nadere bereiding gekonsumeerd te worden. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 19