4e afd. 26 september 1985 KENTEKENONDERZOEK AUTOVERKEER 83 Heemstede, 28 augustus 1985. Aan de raad, Het dagelijks bestuur van het gewest heeft ons college verzocht in te stemmen met het voorstel om een verkeersonderzoek te houden dat tot doel heeft inzicht te krijgen in de omvang van het doorgaande autoverkeer dat in de Bollenstreek en het gewest Kennemerland of delen van deze regio's is, en in de omvang van het autoverkeer dat in delen van deze regio's zijn herkomst en/of bestemming heeft. Voor de probleemstelling en de uitwerking van het onderzoek mogen wij u kortheidshalve verwijzen naar de brief van genoemd bestuur d.d. 20 augus- tus 1985, welke voor u bij de stukken ter inzage ligt. De kosten van het onderzoek worden geraamd op f 72.000,--, inklusief B.T.W. en overige bijkomende kosten. Het gewest is voornemens uit eigen middelen een bedrag van f 7.000,-- bij te dragen. Het resterende bedrag ad f 65.000,-- dient verdeeld te worden over de deelnemende gemeenten. Hierbij zijn verschillende verdeelsleutels mogelijk. Een verdeling op basis van het inwonertal geeft naar de mening van het dagelijks bestuur echter onevenwichtigheid (t.a.v. Haarlem bijvoorbeeld, die dan 60% van de kosten zou moeten dragen). Een redelijk ogende maat is volgens dit bestuur het aantal motorvoertuigen dat in drie uur tijds bij de telpun- ten passeert. Deze aantallen vormen de basis van de kostenberekening. Teipunten aan een "buitengrens" van het studiegebied zijn toegerekend aan de gemeente op welks grondgebied dit telpunt ligt. Van de telpunten op de doorsnedes tussen twee betrokken gemeenten zijn steeds de ingaande stromen auto's als maat genomen (N.B. de ligging van de telpunten be- hoeft niet exakt de gemeentegrens te zijn). Deze berekeningswijze heeft tot gevolg dat 20,5% van de kosten, of wel f 13.400,--, voor rekening van Heemstede komt. In dit geval kunnen wij ons met deze verdeelsleutel verenigen. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 17