4e afd. 26 september 1985 VERHOGING KREDIET T.B.V. VERBOUWING VOORMALIGE DREEFSCHOOL TOT BIBLIOTHEEK C.A. 86 Heemstede, 17 september 1985. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 12 juni 1984, nr. 75, besloot u op 28 juni d.o.v. de voormalige Dreefschool te bestemmen tot openbare bibliotheek c.a. en ten behoeve daarvan een krediet van f.880.000,-- beschikbaar te stellen. Ons voorstel tot kredietverlening was gebaseerd op een globaal plan en een globale begroting. Nu het plan is uitgewerkt en de aanbeste- ding van de diverse onderdelen heeft plaats gehad, blijkt dat genoemd bedrag bijgesteld moet worden. Voor wat de bouwkundige werkzaamheden betreft, zijn in het plan enige ingrijpende wijzigingen aangebracht, welke hebben geresulteerd in aan- zienlijke bezuinigingen. Wanneer rekening wordt gehouden met de stij- ging uan loonkosten en van materiaalprijzen welke sedert het opmaken van de begroting is opgetreden (per 1 mei 198^), blijft de aanneemsom voor dit onderdeel binnen het daarvoor begrote bedrag. Bedoelde stij- ging bedraagt voor de loonkosten f 9.250,-- en voor de materiaalprij- zen f 4.750,--; totaal derhalve f 14.000, In de begroting was geen rekening gehouden met het aantrekken van een architekt; wij hebben het echter noodzakelijk geacht een architekt aan te trekken, met name voor de vormgeving van in- en exterieur, voor ad- visering over de toe te passen materialen en kleuren en voor het opstel- len van het inrichtingsplan. De hiermee gemoeide kosten bedragen f 24.000, Ook op het onderdeel werktuigkundige en elektrotechnische installaties zijn enkele bezuinigingen toegepast. Niettemin wordt voor deze instal- laties het begrote bedrag met f 100.000,overschreden. Een verklaring van dit bedrag is opgenomen in het voor u ter inzage gelegde rapport van het gemeentelijk technisch bedrijf. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 23