86 In de oorspronkelijke globale begroting is een post van f 40.000,-- opgenomen voor aanvulling van het meubilair. Aan de hand van het konkrete verbouwingsplan is thans een raming van de inrichtingskosten gemaakt. Deze komt uit op een totaalbedrag van f 232.000,-. Om des tijds wille hebben wij nog niet definitief met het hierop be- trekking hebbende inrichtingsplan kunnen instemmen. Wij volstaan der- halve met u een extra krediet van f 162.000,-- te vragen, waarbij wij ervan uitgaan dat in ieder geval voor een bedrag van f 30.000,-- be- zuinigd moet worden. Wij zijn voornemens over de definitieve inrich- ting de desbetreffende raadscommissies in oktober te horen. Wij achten het gewenst dat aan het gebouw twee gevelvignetten worden aangebracht (resp. aan de Dreefkant en aan de zijde van het Juliana- plein). Aan het huidige bibliotheekgebouw bevindt zich één vignet; dit kan worden overgeplaatst. De kosten van een tweede vignet, waar- voor in de begroting geen post was opgenomen, worden begroot op f 5.000, In totaal is derhalve een aanvullend krediet van f 305.000,-- nodig. Wij stellen u voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Bij beëindiging van het huurkontrakt voor het huidige bibliotheekge- bouw dient de lening voor de indertijd door de verhuurder aangebrachte bouwkundige voorzieningen vervroegd te worden afgelost; het restant- leningsbedrag zal alsdan ongeveer f 200.000,-- bedragen. Wij stellen u voor dit bedrag te dekken door een beschikking over de reserve sektor gasvoorziening. Hiervoor vervallen de lasten voor de bouwkundige voorzieningen, welke tot een bedrag van f 32.155,-- zijn opgenomen in de gemeentebegroting. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -2- 4e afd. 26 september 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 24