4e afd. 31 oktober 1985 VASTSTELLING VERORDENING EX ART. 9, EERSTE LID, VAN DE WINKELSLUITINGSWET 1976 99 Heemstede, 25 september 1985. Aan de raad, Bij de wet van 21 april 1984 tot wijziging van de Winkelsluitingswet 1976 (Stb. 367), in werking getreden op 28 april 1984, is het mogelijk gemaakt dat gemeenteraden voor 14 dagen per kalenderjaar vrijstelling verlenen van de verboden welke zijn vervat fn de artikelen 2, eerste lid, onder b en c, 7 en 8 van de Winkelsluitingswet 1976. Deze verboden betreffen in hoofdzaak respektievelijk: - het geopend hebben van een winkel buiten de aangegeven openingstijden en op algemeen erkende feestdagen etc. - het in de uitoefening van markt- en straathandel verkopen etc. van goede- ren op zondagen, algemeen erkende feestdagen etc.; - het in de uitoefening van een bedrijf, anders dan in een winkel of in de uitoefening van markt- en straathandel verkopen etc. van goederen op zon- dagen, algemeen erkende feestdagen etc. De bedoelde vrijstelling kan worden verleend voor ten hoogste vier dagen per jaar, zijnde een zondag, Nieuwjaarsdag, tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, tweede Pinksterdag, eerste Kerstdag, tweede Kerstdag of de dag waarop de verjaardag van de Koning gevierd wordt. Deze mogelijkheid komt naast de bestaande mogelijkheid om voor ten hoogste tien werkdagen per jaar vrijstelling te verlenen. Een besluit met betrek- king tot deze vrijstelling is overigens door u niet genomen. In voorkomende gevallen werd gebruik gemaakt van artikel 4a van het Konink- lijk Besluit van 14 december 1977, Stb. 690, gebaseerd op artikel 10, der- de lid, van de Winkelsluitingswet 1976, waarin aan het college van burge- meester en wethouders de bevoegdheid wordt toegekend om ter gelegenheid van specifiek plaatselijke festiviteiten voor twee dagen per jaar onthef- fing te verlenen van diverse bepalingen van meergenoemde wet. Dit Konink- lijk Besluit zal echter hoogstwaarschijnlijk binnenkort ingetrokken worden. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 29