5e afd. 31 oktober 1985 BIJDRAGE IN KOSTEN ZAALHUUR AAN DE ZITVOLLEYBALVERENIGING HEEMSTEDE 104 Het bestuur van de Zitvolleybalvereniging Heemstede heeft ons verzocht mede- werking te verlenen bij het verkrijgen van een bijdrage in de kosten van het huren van een gymnastieklokaal Genoemde vereniging is onlangs opgericht en heeft tot doel het bevorderen van sportbeoefening door gehandikapten. Dit jaar zal de vereniging voor het eerst met haar aktiviteiten van start gaan. Ten behoeve hiervan heeft de vereniging een aanvraag ingediend voor het hu- ren van een gemeentelijk gymnastieklokaalHieraan kon bij gebrek aan ge- schikte zaalruimte niet worden voldaan, zodat de vereniging genoodzaakt was gebruik te maken van de zaal van het Chr. Atheneum "Adriaen Pauw". De huursom hiervoor bedraagt bij een gebruik van 3 uren per week gedurende 43 weken f 1.935,--. Omdat het hier een zaal van een bijzondere school betreft, komt de vereni- ging niet in aanmerking voor de reduktie van 50% welke voor gemeentelijke za- len geldt. Indien de vereniging wel gebruik had kunnen maken van een gemeen- telijke zaalhad men de huurkosten kunnen beperken tot 50% van f 1.146,50 is f 57325De begroting 1985/1986 van de vereniging sluit met een tekort van f 1.925, Dit tekort wordt grotendeels veroorzaakt door de hoge kosten van zaalhuur waarvoor men zich thans geplaatst ziet. Hoewel de overige huurders van gymnastieklokalen van het bijzonder onderwijs niet in aanmerking komen voor een gemeentelijke bijdrage in de huurkosten, stellen wij u voor hierop ten behoeve van de zitvolleybalvereniging een uit- zondering te maken. Deze uitzonderingspositie is o.i. terecht, omdat hier sprake is van een startende vereniging, die zich als eerste in onze gemeen- te met name zal gaan inzetten voor de stimulering van sportbehoefening door gehandikapten. Wij stellen u derhalve voor om de vereniging voorlopig eenmalig een subsidie toe te kennen van maximaal f 1.350,--, met dien verstande, dat het subsidie- bedrag niet meer zal bedragen dan het werkelijke tekort over het seizoen 1985/1986. Heemstede, 25 september 1985. Aan deraad,

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 41