le afd. 31 oktober 1985 AUTOMATISERING BIBLIOTHEEKPROCEDURES 117 Heemstede, 8 oktober 1985. Aan de raad, Op 30 mei 1984 besloot uw raad dat een onderzoek moest worden ingesteld naar de mogelijke automatisering bij de bibliotheek. Uit dit onderzoek moest taak- stellend een bedrag van 25.000,— als budgettaire verruiming voortvloeien. De direkteur van de bibliotheek heeft op ons verzoek een onderzoek ingesteld naar de verschillende automatiseringsmogelijkheden. In de naar aanleiding hiervan opgestelde "Nota automatisering bibliotheekprocedures" wordt voorge- steld over te gaan tot aanschaf van decentrale apparatuur van het computer- systeem A.L.S. Hiervoor moet een kontrakt aangegaan worden met de Provinciale Bibliotheekcentrale Noord-Holiand. Dit kontrakt heeft ook betrekking op de dienstverlening door deze bibliotheek- centrale. De totale investering wordt geraamd op f 203.150,--. Uitgaande van een afschrijvingstermijn van 7 jaar bedragen de jaarlijkse exploitatielasten f 93.125, In verband met de centrale plaatsing van de balie's in de bibliotheek om de werkzaamheden zo efficient mogelijk te kunnen regelen, dient tevens gebruik te worden gemaakt van een buizenpostsysteem, begroot op f 20.000,jaarlijk- se lasten f 3775,--. Hierdoor zullen de totale jaarlijkse lasten inclusief de buizenpost f 96.900,bedragen. De lasten voor de gemeente verminderen met de huidige kosten van het Karmac-systeem en gedeeltelijke administratiekosten voor een totaal van f 43.000,--, waardoor de meerkosten van de automatisering f 53.900,zullen bedragen. Als door de automatisering de lasten van de bi- bliotheek taakstellend f 25.000,-- lager moeten worden dan dienen de uitgaven voor de bibliotheek f 78.900,-- lager te worden. Omdat door de voorgestelde automatisering een zeer tijdrovende, handmatige procedure vervangen wordt door een efficiënte geautomatiseerde procedure kan volstaan worden met minder per- soneel. Bij het de laatste jaren ten aanzien van het personeel gevoerde per- soneelsbeleid is rekening gehouden met een vermindering in de toekomst van personeel door automatisering. Wij achten het dan ook mogelijk de personeels- kosten van de bibliotheek uiterlijk per ultimo 1986 met 78.900,-- te verla- gen. Daarbij gaan wij er wel van uit dat de bibliotheek dan de gehele dinsdag voor het publiek gesloten is. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 93