3. I'lanbcschrijving 3.1 Inleiding Naar aanleiding van het hiervoor genoemde Koninklijk Besluit is door de gemeente en de eigenaar van de meelfabriek gezocht naar de beste oplos- sing voor de uitbreidingsbehoefte, Daarbij gold als uitgangpsunt dat een afsplitsing van enig bedrijfsonderdeel om bedrijfstechnische redenen niet mogelijk was. Hierdoor bleven als enige varianten over: ter plaatse uit- breiden of voortzetting van het gehele bedrijf op een andere lokatie. Dit onderzoek is verricht door de Economisch-Technologische Dienst voor Noord-Hol land. Bij dit onderzoek zijn verder betrokken geweest de Di- rectie Volkshuisvesting van het Ministerie van VROM, de Provinciale Planologische Dienst en de Provinciale Waterstaat. Op basis van ge- gevens van molenbouwer, machineleverancierarchitekt en accountant zijn de kosten van verplaatsing en die van uitbreiding berekend. Naast de' investeringsruimte van het bedrijf zelf, en een WIR-premie bleef een nagenoeg gelijk bedrag zonder dekking. Hiervoor was geen provinciale bijdrage te verkrijgen. Medewerking aan een Rijksbijdrage op basis van het Besluit bijdragen reconstructie- en saneringsplannen (80%-regeIing) kon niet in het vooruitzicht gesteld worden. Hierdoor werd een verplaatsing van het bedrijf wegens het ontbreken van voldoende financiële middelen niet haalbaar. Zou de gemeente deze verplaatsing mede financieel moeten ondersteunen dan zou dit tot onverantwoord hoge kosten leiden die onvol- doende gedekt kunnen worden uit een nieuwe besteirening van de gronden. Op grond hiervan is besloten medewerking te verlenen aan een uitbreiding ter plaatse. 3.2 De verschiIlende funkties wonen De woningen in het gebied inclusief de bovenwoning boven het kantoor zijn als zodanig bestemd. De bijbehorende gronden hebben de bestemming Erf en Tuin gekregen. Op de erfbestemminq is bebouwing zoals gara- ges en schuurtjes van beperkte afmetingen mogelijk. De uitbreiding van de meelfabriek heeft naast een produktieverhoging tot. doel een noodzakelijke modernisering te bereiken onder gelijktijdige ver- mindering van het geluidsniveau. De beoogde produktie ligt beneden het niveau, waarbij het bedrijf is aan te merken als categorie-A inrichting ex artikel 16 van de Wet geluidhinder. Dit betekent dat de verwerkings- capaciteit in bulk minder dan 100 ton stortgoed per uur zal bedragen. Om het bestaande fabricageproces te kunnen voortzetten zal de uitbreiding gefaseerd plaats vinden. De uiteindelijk te bereiken situatie zal erop neer komen dat de opstelling van de machinerieën anders wordt ten behoeve van een betere routing. De machines komen dan in de zuidwestelijke uitbreiding te staan, op grotere afstand van de bebouwing langs de Vaart van Höcker. Aan de achterzijde van het terrein zal het gebouw vanaf de bestaande achtergevel ca. 9.00 m worden uitgebreid. Vanwege het uitzicht vanuit d§_meelfabriek

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 65