118 5. INVESTERINGEN EH AKTIVITEITEN 5.1 Projekten die niet ter keuze staan (lijst II) Uitgangspunt is de lijst II zoals die is opgenomen in de aanbiedings- nota bijstelling beleidsplan voorjaar 1985. Zoals bij de behandeling in het voorjaar is toegezegd hebben wij deze lijst van projekten kritisch bezien waarbij tevens is gekeken naar de uitvoerbaarheid van de planning. Als gevolg hiervan dient lijst II op een aantal punten gewijzigd te worden. De meest ingrijpende wijziging wordt veroorzaakt door de ontwikke- ling van het renteniveau op de kapitaalmarkt. Zijn wij in het voorjaar nog uitgegaan van een percentage van 9, thans achten wij het verantwoord bij de berekening van de lasten 8 procent aan te houden. Hierdoor wijzigen vrijwel alle bedragen in lijst II. Naast deze wijziging voor alle projekten zijn de volgende projekten aangepast. a. Vernieuwing dakbedekking raadhuis, Berkenrodeschool en restaurant Groenendaal Om financiële redenen is een gefaseerde uitvoering voorgesteld bij alle drie projekten. Zowel om uitvoeringstechnische als financiële redenen geven wij thans de voorkeur in een fasering per gebouw. Dit betekent dat in 1987 de dakbedekkirig van het raadhuis, in 1988 die van de Berkenrodeschool en in 1989 die van restaurant Groenendaal vernieuwd zal worden. b. De uitvoering van het projekt verplaatsen van de loswal is verscho- ven van 1986 naar 1987. Aan de voorbereiding wordt intensief aan- dacht besteed. 2e afd. 29 november 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 48