5e afd. 19 december 1985 SUBSIDIERING GEHANDICAPTENSPORT 146 Heemstede, 3 december 1985. Aan de raad, Het bestuur van de Stichting Gehandicaptensport Haarlem (S.G.H.) heeft ons verzocht medewerking te verlenen bij het verkrijgen van een strukturele bij- drage in de begrotingstekorten, welke in de komende jaren worden verwacht. Wij zijn van oordeeldat wij een dergelijk verzoek niet kunnen ondersteunen en delen u mede niet voornemens te zijn u een voorstel te doen het gevraagde subsidie te verlenen. Deze afwijzing onzerzijds is gebaseerd op de volgende overwegingen. De stichting is naar onze mening te sterk gericht op de organisatie van de gehandicaptensport in Haarlem zelf. Van de beoogde regionale opzet is te wei- nig sprake. Tevens vragen wij ons af, of het noodzakelijk is een afzonderlijke stichting in het leven te roepen, die zich ten doel stelt de gehandicaptensport op regio- naal terrein te bevorderen en hierover te adviseren. Landelijk gezien bestaan er reeds een aantal organisatiesdie zich op dit gebied begeven. Voorts heeft u bij besluit van 31 oktober jl. besloten een subsidie te verle- nen aan de Zitvolleybalvereniging Heemstede. Deze vereniging, welke voorlopig met zitvolleybal is gestart, heeft zich tot doel gesteld te streven naar de bevordering van de gehandicaptensport in de meest ruime zin. Hiermee is o.i. de stimulering van de gehandicaptensport binnen onze gemeente voorlopig vol- doende gewaarborgd. Teneinde toch een bijdrage te leveren aan de bevordering van de gehandicap- tensport in het algemeen, stellen wij u voor om in beginsel aan voornoemde stichting of aan andere organisaties van buiten Heemstede, die op dit gebied aktief zijn, een subsidie te verstrekken in de kosten van aktiviteiten waar- aan door inwoners van onze gemeente wordt deelgenomen. Deze financiële bijdrage dient naar onze mening beperkt te blijven tot de kosten voor akkommodatiehuur en voor de betaalde (sport)leiding verbonden aan de betreffende aktiviteit. Dit bedrag dient verminderd te worden met de op- brengsten uit de eigen bijdragen van de deelnemers en met de eventuele overige inkomsten. De aldus verkregen uitkomst wordt dan afgezet tegen het totaal aan- tal deelnemers.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 110