4e afd. 19 december 1985 AANSCHAFFING LEERLINGENSETS EN INRICHTING DEROE KLEUTERKLAS NIC. BEETSSCHOOL 148 Heemstede, 3 december 1985 Aan de raad, Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede ver- zoekt ingevolge artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs vergoeding van de kosten van aanschaffing van leerlingensets en inrichting van een derde kleuterklas in het hoofdgebouw van de Nic. Beetsschool Over de aanschaffing van de leerlingensets merken wij op dat vergoeding van de kosten gevraagd wordt i.v.m. een uitbreiding van het aantal leerlingen van de school De aanschaffing betreft eerste inrichting. De kosten hiervoor komen in prin- cipe voor vergoeding in aanmerking. Voor dit onderdeel heeft het schoolbe- stuur terecht een beroep gedaan op artikel 74 W.B.O. Over de vergoeding van de kosten voor de inrichting van een derde kleuter- klas in het hoofdgebouw van de Nic. BeetsschoolSportparklaan 1-3, merken wij het volgende op. De school bestaat uit één hoofdgebouw, waarin thans twee kleutergroepen zijn gehuisvest en éën dependance, Reggelaan 14, waarin êén kleutergroep is gehuisvest. In de dependance staat nog één speel-werklokaal leeg. Tot 1981 zijn in de dependance twee speel-werklokalen in gebruik geweest. Er is in het verleden voor de huidige Nic. Beetsschool medewerking verleend voor de eerste inrichting van in totaal vier kleuterlokalen, te weten twee in het hoofdgebouw, nlde v.m. kleuterschool De Vijverhof, en twee in de dependance, de v.m. kleuterschool "De Waterhoentjes" Er is derhalve nu geen sprake van eerste inrichting. De aanschaffingen die het schoolbestuur wil gaan doen, betreffen hoofdzake- lijk leermiddelen. Nu er geen sprake is van eerste inrichting, kan er geen sprake van zijn dat van gemeentewege vergoeding voor aanschaffing van leer- middelen wordt verstrekt. Het schoolbestuur ontvangt hiervoor thans een ver- goeding rechtstreeks van het Rijk. -1- I I 4 W'V W

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 120