4e afd. 19 december 1985 PASSAGE BINNENWEG-BLEKERSVAARTWEG 149 Heemstede, 10 december 1985. Aan de raad, Tot de eerste fase van het thans in uitvoering zijnde projekt Blekersvaart behoort o.m. het kreëren van een winkelpassage Binnenweg-Blekersvaartweg ter plaatse van de winkelpanden Binnenweg nrs. 177 en 179. Omtrent de ontwikkeling van deze passage is van gedachten gewisseld/overleg gepleegd met: - de exoloitanten van aangrenzende winkelpanden - de Winkeliersvereniging Binnenweg - de Ondernemersvereniging 't Heem - het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond - de Kamer van Koophandel en Fabrieken en - de Rijksconsulent voor handelambacht en diensten. Een en ander heeft geleid tot de ontwikkeling van een bouwplan, hetwelk voor- ziet in een bebouwing met vier winkeleenheden (waarvan één als vervangende nieuwbouw van de huidige winkel op nr. 167) aan de zuidzijde van de passage; aan de noordzijde is naast een vitrine een gewijzigde entreepartij voor het winkelpand nr. 181 geprojekteerd en een koffieshop als toekomstige ontwikke- 1 ing. Het plan, waarvoor in het kader van de bouwvergunningsprocedure inmiddels een zgn. verklaring van geen bezwaar door Gedeputeerde Staten is afgegeven, ligt voor u ter inzage. Met de ontwikkelaar van het bouwplan is overeenstemming bereikt over de ver- koop van de voor bebouwing uit te geven grond onder de voorwaarden, zoals op- genomen in de bij de stukken ter inzage gelegde voorlopige koopovereenkomst. Daarbij treft u tevens aan een overeenkomst van ruiling met de eigenaresse van een voor realisering van de passage benodigde strook grond. De betrokken winkelpanden zullen binnenkort worden ontruimd en gesloopt, waar- na het bouwrijp maken van de passage kan plaatsvinden en met de bouw kan wor- den gestart. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 124