5e afd. 19 december 1985 SUBSIDIE STICHTING SPORTPARK "H.B.C." 152 Heemstede, 3 december 1985. Aaan de raad, Op lijst B van het beleidsplan (zie aanbiedingsnota voorjaar 1985) is een wij- ziging in de struktuur van de subsidieverlening aan de Stichting Sportpark "H.B.C." opgenomen. Hierbij is door u bepaald, dat eventuele budgettaire ge- volgen hiervan voorshands pro memorie geraamd dienden te worden. Thans kunnen wij u een nader uitgewerkt voorstel m.b.t. de door ons voorgest.ane wijziging voorleggen. Uitgangspunt hierbij is geweest de nieuwe wijze van tariefering op het gemeen- telijk sportpark. Hier wordt per 1 juli 1984 aan de gebruikers een tarief in rekening gebracht, dat in grote lijnen gelijk is aan 10% van de totale kosten voor onderhoud en exploitatie van het sportpark. Hiervan zijn echter uitgezon- derd de kosten voor de levering van gas, water en elektra aan de kleedaccommo- daties en verlichtingsinstallaties, de kosten voor klein onderhoud en de aan- schaf van kleine spelmaterialen (doelnetten, hoekvlaggen, honken e.d.) en de kosten voor een aantal belastingen en verzekeringen. Deze kosten komen volledig voor rekening van de gebruikers. Tevens dient hierbij opgemerkt te worden, dat alle lasten verbonden aan de ex- ploitatie van de clubgebouwen c.q. kantines volledig door de betreffende vereni- gingen worden betaald. Het lijkt ons alleszins gerechtvaardigd om bovengenoemde criteria te betrekken bij het bepalen van een nieuwe wijze van subsidiëring aan de Stichting Sport- park "H.B.C.". Dit houdt in, dat aan de stichting nog uitsluitend subsidie zal worden ver- strekt over die onderdelen, die op het gemeentelijk sportpark onder de indirecte subsidieverlening vallen en waarvan de gemeente uiteindelijk 90% van de kosten voor haar rekening neemt. Wij stellen u derhalve voor de bijdrage aan de stichting vast te stellen op 90% van de navolgende kostensoorten: a. Onderhoudskosten terreinen, opstallen (echter m.u.v. het clubgebouw De Toe- komst"), beplantingen, verlichtingsinstallaties en het bij het sportcomplex behorende parkeerterrein. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 130