152 b. Rente en afschrijving van de huidige geldleningen. Hierbij kan opgemerkt worden, dat de financiëie verplichtingen behoren- de bij nieuwe geldleningen uitsluitend voor subsidie in aanmerking kun- nen komen indien zij bestemd zijn voor uitbreiding of renovatie van de terreinen en toebehoren of voor de vervanging van onderhoudsmaterialen en nadat door ons college hiervoor machtiging is verleend. Eventuele investeringen t.b.v. de bouw, herbouw, verbouw of aankoop van kleed- en wasaccommodaties kunnen worden gesubsidieerd via de bestaande verordening, regelende het verlenen van bijdragen in de stichtingskos- ten van kleed- en wasaccommodaties van sportverenigingen. Investeringen t.b.v. het clubgebouw komen niet voor subsidie in aanmer- king. Door het stichtingsbestuur is op ons verzoek voor het eerst een meerjaren- onderhoudsplan (1985 t/m 1989) ingediend. Wij hebben dit plan getoetst en als reëel gekwalificeerd. Wij zijn in dit verband van mening, dat het aanbeveling verdient de stich- ting te verplichten om iedere twee jaar een dergelijk bijgesteid vijfjaren- onderhoudsplan te overleggen, dat zai kunnen dienen als basis voor het jaar- lijks uit te keren subsidiebedrag in de kosten van groot onderhoud. Teneinde grote schommel ingen in het uit te betalen bedrag te voorkomen, dient te worden gekozen voor het vaststellen van een gemiddeld bedrag over boven- genoemde periode. üit bedrag kan jaarlijks in de begroting van de stichting worden opgenomen als storting in een door de stichting in te stellen en te beheren onderhouds- fonds. Jaarlijks zal dan, ongeacht de werkeiijke bestedingen in dat jaar, 90% van dit bedrag gesubsidieerd worden. Het normale dagelijkse onderhoud aan de velden wordt momenteel door de stich- ting uitbesteed aan het Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemeriand. Subsidiëring zal plaats kunnen vinden op basis van de werkelijk gemaakte kosten. Dit laatste geldt eveneens voor de kosten van rente en afschrijving t.b.v. de huidige geldleningen. Wij stellen u voor deze nieuwe wijze van subsidiëring voor het eerst toe te passen m.i.v. 1986. In de gemeentebegroting 1986 is het subsidie voorlopig vastgesteld op f 181.000,--. -2- 5e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 131