139 kening gehoudon moet worden met de mogelijkheid dat deze spoorbaan gebruik zal maken van het voormalige "De Ranitz-tracë" - gemist. v/ordt een duidelijke bevestiging van de toezegging op de in- formatie-bijeenkomst dat het uitzicht vanaf de Kadijk op "Het Manpad" en op de zuidrand van Groenendaal niet zal worden aangetast; b. het terrein ten zuiden van de Prinsenlaan met uit te werken bestemming woongebied, waarbij het volgende wordt aangevierd: - in vei'band met de hoogte van het boinenbestand van De Gliphoeve zou een strook van ca. 35 m uit de terreingrens niet voor bebouwing of tuinaanleg, maar voor een openbare funktie dienen te worden bestemd; de ervaring is dat het wonen onder bomeri donker, vochtig en rommelig is en dat bewoners van een schaduwstrook geen middel onbeproefd zul- len laten de laridschappelijke waarde te vernietigen; - in de voorbereiding van het bestemmingsplan dient een in te stellen monumentencommissie te worden gehoord, welke commissie een waardige aansluiting van hel bestaande monument met zijn omgeving kan eisen; niet voldaari wordt aan een toezegging op de informatiebijeenkomst om op waardige wijze np De Gliphoeve aan te sluiten; - het bouwen van woriingen in de vrije sektor verdient i.v.m. de grote liandel swaarde van het terrein de voorkeur en heet maken van stempel- plannen voor woningwetwoningen is hier - ondanks de grote behoefte aan dit woningtypo - verwerpelijk te achten; in overleg met ëén der mede-eigenaren is een meer bevredigend schets- ontwerp ontwikkeld; reklamant verzoekt een gewijzigd bebouwingsplan ter visie te leggen. 2G_-.iL- Schriever Reklamant tekent bezwaar aan tegen een trapveldje aan de rand van het bos. Ilij stelt een verhard veld voor, centraal in de nieuwe wijk, voorzien van een trapmuur en eeri gebouwtje. 3. J.J. de Poe1 De bezwaren van reklamant richten zich op de ontsluiting van het gebied voor - 4 - 4e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 17