139 IIBestaande situatie. algemeen Het onderhavige woongebied telt ongeveer 450 woningen. De bebou- wing dateert grotendeels uit het einde van de vijftiger en het begin van de zestiger jaren. Ilet vigerende plan voorzag in de de stedebouwkundigê afronding van het toentertijd als onsamen- hangend en vooral als onafgerond ervaren groepje woningen, dat de buurtschap de Glip vorinde. De nagestreefde stedebouwkundige afronding best.ond uit het bebouwen van het gebied tussen de Prinsenlaan en het wandelbos Groenendaal aan wee.rszijden van de Glipper Dreef. Als aanzet hiertoe fungeerden de woningen aan het noordelijk deel van de Dr. Schaepmanlaan, die reeds in de derti- ger jnren waren gebouwd. In het gebied tussen de Dr. Schaepmanlaari en de Glipper Dreef werden 158 ééngezinswoningen gebouwd, bloksgewijs aan weerszij- den van de Troelstralaan. ln dit oebied werden voorts twee kleuterscholen gerealiseerd. De school aan de Dr. Schaepmanlaan wordt inmiddels gebruikt als buurthuis. De andere, welke aan de Troelst.ralaan is gelegen, is onlangr, loeggekomen. Aan de wêstzijde, aan de bosrijke rand van het terrein van Hariënheuvel werden zes woonblokken zodanig in strokenbouw ge- situeerd, dat het bos op de achtergrond vanaf de Dr. J.R. Thorbeckelaan zichtbaa.r is gebleven. Oostelijk hiervan werden vijf woonblokken gebouwd, elk gegroe- peerd rondom een klein binnenterrein. Langs de westzijde van de Glipper Dreef zijn, als straatbeeldbepalend element, twee flat- In de onderbouw van één van deze flatgebouwen zijn enkele winkels gevestigd. Ilet betreft voornamelijk winkels voor het dagelijks levensonderhoud, te weten een supermarkt en een sigarenwinkel annex tijdschriftenhandel Voorts bevinden zich er een drogisterij en een winkel în textiel- v/aren. Aan dezelfde zijde van de Glipper Dreef ten noorden van boven- genoemd centrum zijn een postagentschap, een winkel in brood en banket. en een kappersbedrijf gevestigd. verkeer 0p 25 manrt 1982 heeft de gemeenteraad het verkeersstruktuurplan 3e fase vastgesteld. Ilierin is o.m. de funktie van een aantal wegen met de daarbij behorende toegestane verkeersintensiteit oiaschreven. De Glipper Dreef is in dit plan aangev/ezen als wijksstruktuur- weg (5.000-12.000 mvt/etmaalterwijl de Dr. J.Th. de Visser- straat, het noordelijk. gedeelte van de Dr. J.R. Thorbeckelaan en het noorrielijk en zuidelijk deel van de Dr. Schaepmanlnari zijn aangewezen als buurtontsluitinasweg (2.000-5.000 mW:/ etmaal). L)0 overigc wegen of weyyedeelterr hebben in het âlgeineen slecnts een funktie vnor de ontsluiting van de aanliggende bebouwing, zoriat deze een ondergeschikt.e verkeersfunktie vervulleri. - 38 - 4e ald. 19 december 1985 gebouv/en gesitueerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 51