4e afd. 19 december 1985 139 Het betrokken plandeel is met het openbaar vervoer goed bereikbaar door middel van de buslijnen 3, 92 en 93 van de Noord-Zuid-llollandse Vervoer Maatschappij (N.Z.H.). De bussen van genoemde lijnen stoppen op de Glipper Dreef III. Onderzoek. Het in het kader van het ontwerp-bestemmingsplan "Glip I" gehouden onderzoek is inmiddels verouderd. Gelet op de omvang van de detailhandelsaktiviteiten in het plangebied en gelet op de konsoliderende aard van het onder- havige plandeel, is geen nieuw onderzoek als bedoeld in artikel 7 van het Besluit op de Ruimteiijke Ordening gehou- den. In 1983 is het Distributie-Planologische Onderzoek Zuid-Kenne- merland, IJmond en De Meerlanden verschenen. Dit rapport bevat geen konklusies of aanbevelingen voor de in het plangebied gevestigde detailhandelsaktiviteiten. IV. Pianbeschrijving. algemeen jy^discbe planologische regeling voor het woongebied is gebaseerd op de handhaving van de bestaande toestand. Do rege- ling is echter zodanig opgezet dat ontwikkeiingen die cen verbetering van de stedebouwkundige opzet en/of het woormilieu ten gevolge hebben, onbelemmerd kunnen plaatsvinden. De gronden met de woonbebouwing iangs de Ringvaart zijn zndanig bestemd dat de bouw van kleinere woonblokken niet uitgesloten wordt. Alhoewel er geen direkte aanwijzingen bestaan dat dnge- lijke ontwikkelingen zich in de nabije toekomst zullen vooi- doen, dient deze mogelijkheid, die uit stedebouwkundig en lard- schappelijk oogpunt een verbetering ten opzichte van de huidiee situatie betekent, geenszins te worden uitgesioten. De overgang van het open gebied naar het bebouwde gebied zal op deze wijze beter tot stand kunnen komen. De bouwblokdiepte is gebaseerd op de huidige dieptemaat vermeer- derd met 3.00 m ten behoeve van mogelijke achterwaartse uit- breidingsplannen. Gebleken is dat met name bij oudere woningen meer en meer uitbreidingsplannen worden opgesteld als gevolg van de toenemende welvaart en de veranderende wooneisen. Als hoofdregel geldt dat bij de bestemming woondoeleinden over de volledige woonblokdiepte gebouwd mag worden met dien ver- stande dat over de laatste 3.00 m de hoogte maat niet meer dan 3.00 m mag bedragen. De uitbreidingsmogelijkheid wordt op deze wijze beperkt tot de begane grondverdieping teneinde mogelijke overiast aan belendende percelen te vermijden. Voorts mogen uitbreidingen van bouwblokken waarvan de hoogte niet meer dan 4.00 m bedraagt, de bestaande hoogtemaat aanhouden. Naar gelang de na te streven situatie zijn de gronden waarop zich woonblokken bevinden bestemd voor woondoeleinden met nadere aan- wijzingen (a), (t), (m) ofwel zonder nadere aanwijzing. In alle gevallen kan de huidige situatie worden gehandhaafd. openbaar vervoer

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 52